DSC_8945

Pogoń Siedlce przegrała w meczu 28. kolejki z Sandecją Nowy Sącz 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Cezary Demianiuk.

Pogoń do meczu przystąpiła ze trzema zmianami w składzie w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Dolcanem Ząbki – do pierwszej jedenastki wskoczyli Kozaczyński, Calderon i Kosiorowski.

Początek meczu był wyrównany, jednak z każdą chwilą ataki Pogoni przybierały na sile. Pomimo przewagi gospodarzy bramkę strzelili goście – w 28. minucie nieporozumienie w obronie wykorzystał Bartłomiej Dudzic, który wyszedł sam na sam z Kozaczyńskim i skierował piłkę do bramki gospodarzy. Biało-niebiescy po stracie bramki starali się odrobić straty i owe starania przyniosły efekt w 40. minucie, kiedy to Cezary Demianiuk ładnym lobem pokonał Łukasza Radlinskiego i wyrównał stan meczu. To już 7. bramka skrzydłowego Pogoni, który jest obecnie najlepszym strzelcem zespołu.

W drugiej połowie pogoniści dalej kreowali grę, choć nie przynosiło to goli, a najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli goście, lecz Bartosz Sobotka uderzył w poprzeczkę bramki Kozaczyńskiego. Nastepnie szansę na drugą bramkę miał Dudzic, ale w ostatniej chwili interweniował bramkarz Pogoni. W 81 minucie po faulu Jana Grzesika Sandecja dostała rzut karny, który pewnie wykorzystał Rudolf Urban.

Na 6 kolejek przed końcem Pogoń ma 11 punktów straty do bezpiecznej lokaty, a następny meczu biało-niebiescy rozegrają w Tychach, gdzie podejmą miejscowy GKS.

Pogoń Siedlce – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bramki: Demianiuk 40 – Dudzic 28, Urban 81 (k)

Pogoń: Kozaczyński – Ratajczak, Lewandowski, Rodak, Grzesik – Chirri (80 Drażba), Chietino, Kosiorowski (66 Paczkowski), Calderon, Demianiuk – Djousse (74 K. Wójcik)
Sandecja: Radliński – Bartków, Szufryn, Sarek, Słaby (57 Makuch) – Bębenek, Nather, Szczepański (68 Urban), Dudzic, Sobotka, Fałowski (53 Niane)