45624480_1891329400953111_2834321022541365248_n

Do zadań działu skautingu MKP Pogoń Siedlce, należy organizacja systemu obserwacji zawodników pod kątem przydatności do pierwszego zespołu jak i drużyn Akademii. Pieczę nad zespołem skautów sprawuje Grzegorz Koprukowiak.

Klubowy skauting, oparty na pracy trenerów, klubów partnerskich oraz współpracy wolontariuszy, ma za zadanie oceniać predyspozycje zawodników Mościbrody Akademii Pogoni Siedlce, drużyny rezerw oraz piłkarzy pierwszego zespołu, a także wyszukiwać i monitorować rozwój uzdolnionych zawodników z regionu. Do zadań skautingu należy także weryfikacja graczy na potrzeby pierwszego zespołu i przedkładanie propozycji transferowych zarządowi i sztabowi pierwszej drużyny.

Istotnym punktem działalności klubu w obszarze skautingu jest również funkcjonowanie klas sportowych na poziomie szkoły podstawowej – w Szkole Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, oraz na poziomie średnim – w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

Działalności skautingu służy również szereg inicjatyw, skierowanych przez MKP Pogoń Siedlce do klubów partnerskich w regionie, oraz samorządów terytorialnych, w postaci tworzenia zajęć sportowych w Gminach, pod nazwą Mobilnej Akademii Pogoni Siedlce.

Celem działalności klubowego skautingu jest stopniowe wprowadzanie do pierwszego zespołu jak największej ilości wychowanków klubu o wysokim potencjale rozwoju talentu piłkarskiego.

Kontakt: skauting@mkppogonsiedlce.pl