jast

Pogoń Siedlce uległa w domowym spotkaniu GKS Jastrzębie 3:4.

Siedlczanom w poniedziałkowym spotkaniu wystarczyło wygrać lub zremisować, aby zapewnić sobie awans do wyższej ligi. Niestety, mimo korzystnego rezultatu przez większą część meczu, komplet punktów wyjechał do Jastrzębia-Zdroju.

Na początku spotkania wyśmienitą okazję na gola mieli goście. Wtedy to, po uderzeniu Szymona Gołucha zadrżała poprzeczka bramki bronionej przez Jakuba Burka. Prowadzenie w 24 minucie objęli Pogoniści. Do wybitej piłki doszedł Damian Szuprytowski i strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. Do przerwy oba zespoły mogły zmienić rezultat za sprawą szans Gołucha, czy rajdzie Cezarego Demianiuka. Po 45 minutach na tablicy widniało skromne prowadzenie Pogonistów.

Kilka minut po zmianie stron siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Szuprytowski obsłużył Krystiana Misia, a ten zmieścił futbolówkę tuż przy słupku. Wyraźny impuls w drużynie gości przyniosły zmiany, podczas których na boisku pojawił się Mateusz Chmarek. To on w 71 minucie strzelił kontaktowego gola. Mimo że trzy minuty później Piotr Pyrdoł skutecznie dobił strzał Tomasza Walczaka i było 3:1 to jednak goście w końcówce do końca walczyli o korzystny rezultat. Niespełna kwadras przed końcem ponownie kontaktowe trafienie zanotował Chmarek.

Koszmar Pogoni rozpoczął się w doliczonym czasie gry. Wówczas Michał Bednarski po strzale głową doprowadził do remisu, a w ostatniej akcji, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunną interwencję zaliczył Walczak, umieszczając piłkę we własnej bramce.

Kolejne, a zarazem ostatnie domowe spotkanie w tym sezonie Pogoń rozegra w sobotę 18 maja o 12:45 z Chojniczanką Chojnice.

32 kolejka

Pogoń Siedlce – GKS Jastrzębie 3:4 (1:0)

Bramki: Damian Szuprytowski 24, Krystian Miś 53, Piotr Pyrdoł 74 – Mateusz Chmarek 71, 76, Michał Bednarski 90+3, Tomasz Walczak 90+7 (s)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 20. Cezary Bujalski (62, 23. Hubert Derlatka), 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 10. Krystian Miś (62, 21. Titas Milašius) – 7. Damian Szuprytowski (84, 11. Mateusz Majewski), 16. Jakub Sinior, 18. Piotr Pyrdoł (79, 55. Meik Karwot) – 56. Cezary Demianiuk, 9. Damian Nowak (62, 91. Tomasz Walczak)

GKS: 1. Grzegorz Drazik – 13. Jakub Iskra, 7. Przemysław Lech (84, 26. Jan Ziewiec), 22. Szymon Matuszek (72, 36. David Kabala), 4. Sebastian Rogala, 47. Konrad Kargul-Grobla (58, 66. Krystian Mucha) – 27. Bartosz Boruń (72, 11. Szymon Kiebzak), 17. Karol Fietz, 23. João Guilherme, 20. Szymon Gołuch (58, 5. Mateusz Chmarek) – 18. Michał Bednarski.

Żółte kartki: Titas Milašius 90+2, Hubert Derlatka 90+6 – Szymon Matuszek 15, Karol Fietz 50, Michał Bednarski 55, Jakub Iskra 68, Mateusz Chmarek 89, Grzegorz Drazik 90+6

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)