Początkowo rozgrywki piłkarskie w Siedlcach prowadzone były na boisku jednostki wojskowej przy ulicy Składowej. Teren obecnego stadionu przy ulicy Wojskowej otrzymał w 1922 roku Strzelec Siedlce. Boiska jednak nie wybudowano i w 1924 roku plac ten przejęła 9 Dywizja Piechoty w Siedlcach, która w ciągu roku oddała do użytku nowy stadion wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Dawniej w miejscu stadionu znajdował się plac ćwiczebny dla żołnierzy, a później organizowano tam targ. W latach 1932–1934 obiekt gościł występy piłkarzy Strzelca Siedlce w I lidze. Obiekt zwany był wówczas boiskiem dywizyjnym. W 1937 roku przeszedł na własność miasta. 1944 roku stadion uległ zniszczeniom wojennym, ale niedługo po wojnie dokonano jego odbudowy. W roku 1950 bieżnię lekkoatletyczną przekształcono na tor żużlowy. Sport żużlowy w Siedlcach działał do 1959 roku, później tor z powrotem przekształcono w bieżnię lekkoatletyczną. Wraz z bieżnią powstały wówczas również nowe trybuny.

 

 

Stadion oprócz występów piłkarzy Pogoni Siedlce (którzy później przenieśli się na obiekt stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Prusa 6, a obecnie grają na nowym stadionie przy ul. Jana Pawła II 6) gościł także mecze siedleckich rugbistów (w tym w Ekstralidze) oraz mecze reprezentacji narodowych w rugby. Grała tu również młodzieżowa piłkarska reprezentacja Polski. 8 września 2010 roku teren przestarzałego już wówczas stadionu został sprzedany Przedsiębiorstwu Budowlanemu Konstanty Strus za kwotę 30,3 mln zł. Transakcję tą 7 lutego 2010 roku poprzedziło pierwsze w historii Siedlec referendum lokalne z pytaniem o przyszłość terenu stadionu (czy powinna tu powstać pływalnia lub obiekt użyteczności publicznej, czy też galeria handlowa). Zdecydowana większość uczestniczących w referendum (ponad 80%) opowiedziała się za basenem, jednak ze względu na bardzo niską frekwencję (7,61%) referendum było nieważne. W 2011 roku stadion został rozebrany i w jego miejscu ruszyła budowa galerii handlowej, która zakończyła się w 2014 roku uroczystym otwarciem obiektu.

Do czasu przeprowadzki w 2011 roku na nowy stadion drużyna Pogoni Siedlce występowała na obiekcie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bolesława Prusa 6 w Siedlcach.

 

Mecz MKP Pogoń Siedlce – Jagiellonia Białystok (28.04.2009)

 

Budowę nowego stadionu piłkarskiego w Siedlcach rozpoczęto 24 czerwca 2010 roku, a inauguracja odbyła się podczas obchodów Dni Siedlec, 11 czerwca 2011 roku. Na otwarcie drużyna Pogoni Siedlce zremisowała w spotkaniu ligowym (III liga gr. łódzko-mazowiecka) z Wartą Sieradz 2:2.

Obiekt posiada jedną zadaszoną (za wyjątkiem narożnego sektora gości) trybunę wzdłuż boiska, mogącą pomieścić 2901 widzów, a także trzy boisk treningowych. Budowa stadionu kosztowała 28,6 mln zł. Docelowo naprzeciwko obecnej trybuny ma powstać podobna konstrukcja, ponadto za bramkami mają stanąć niższe i niezadaszone trybuny. Ostateczna pojemność ma wynieść 8000 widzów. Nowy obiekt zastąpił rozebrany już stadion przy ul. Wojskowej 5 oraz stadion lekkoatletyczny przy ul. Bolesława Prusa 6 na których dotychczas swoje spotkania rozgrywała Pogoń Siedlce.

 

Dane podstawowe obiektu:
Stadion Agencji Rozwoju Miasta Siedlce
Regionalny Ośrodek Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach
Adres: ul. Jana Pawła II 6, 08-110 Siedlce
Pojemność: 2901 (wszystkie zadaszone)
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Oświetlenie: 2000 lx
Podgrzewana płyta: tak
System drenażu wody: tak
Tablica świetlna: tak

 

Boiska treningowe:

Boisko nr 1: nawierzchnia naturalna trawiasta

Boisko nr 2: wymiary 105 x 68, nawierzchnia sztuczna, oświetlenie 500 lx, trybuna z 400 indywidualnymi miejscami siedzącymi, z systemem odwodnienia oraz systemem sportowym z elektroniczną tablicą wyników i wyświetlaczem tekstu. Boisko zostało dopuszczone do rozgrywek IV ligi przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Boisko nr 3: wymiary 105×68, nawierzchnia naturalna trawiasta, oświetlenie 200 lx, trybuna z 300 indywidualnymi miejscami siedzącymi, z systemem nawodnienia i odwodnienia. Boisko zostało dopuszczone do rozgrywek IV ligi przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i do rozgrywek Ekstraligi przez Polski Związek Rugby.

Boisko nr 4: wymiary 100×64, nawierzchnia naturalna trawiasta, oświetlenie 200 LUX, z systemem nawodnienia i odwodnienia.