polkowice

Pogoń Siedlce wygrała w domowym spotkaniu z Górnikiem Polkowice 3:2. Hattrickiem popisał się napastnik siedlczan – Damian Nowak.

Trener Marek Saganowski w wyjściowej jedenastce Pogoni dokonał kilku roszad. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Tomasza Lewandowskiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Mecz toczony był w ciężkich warunkach, przy padającym deszczu ze śniegiem oraz mocnym wietrze. W pierwszych minutach meczu gra była wyrównana, a szansę na zdobycie gola miały obie drużyny. W 29 minucie udało się to Górnikowi. Klaudiusz Krasa wstrzelił futbolówkę w stronę bramki Macieja Kikolskiego, piłkę do siatki skierował z bliskiej odległości Rafał Karmelita. Sześć minut potem Pogonistom udało się wyrównać. Cezary Bujalski dośrodkował w pole karne, a tam Damian Nowak celną główką doprowadził do remisu.

Tuż po zmianie stron Pogoniści zadali rywalom dwa ciosy. Najpierw Nowak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Michała Czarnego na Bujalskim. Za chwilę siedlecki napastnik skompletował hattricka wykorzystując stratę piłki rywala blisko swojej bramki. Pogoniści chcieli iść za ciosem i zdobyć kolejne gole. Niestety, zawiodła skuteczność. W 80 minucie Górnikowi udało się zdobyć kontaktowego gola za sprawą trafienia Czarnego. Goście poczuli wtedy, że remis jest w zasięgu i zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką Kikolskiego. Na szczęście w spotkaniu więcej bramek nie padły i komplet punktów został w Siedlcach.

W Pogoni wystąpił były piłkarz Górnika – Damian Szuprytowski, zaś w zespole z Polkowic zagrał Jarosław Ratajczak – ex-Pogonista.

Kolejne spotkanie Pogoń zagra w sobotę 18 marca o 17:00 w Lublinie z Motorem.