DSC_8961

Pogoń Siedlce po jedenastu ligowych meczach bez porażki na własnym boisku, uległa Raduni Stężyca 0:3.

Radunia do siatki po raz pierwszy trafiła w 27 minucie. Po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki strzał oddał Wojciech Łuczak i po rykoszecie piłka wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą Pogoniści mogli wyrównać, lecz po centrze z rzutu rożnego Przemysław Misiak obił tylko obramowanie bramki rywala.

Pięć minut po zmianie stron Radunia po raz kolejny znalazła sposób na pokonanie Jakuba Burka. Z dystansu skuteczny strzał oddał Matej Mršić i podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Mimo prób złapania kontaktu to goście po raz trzeci skarcili biało-niebieskich. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Mršić obsłużył Mateusza Kuzimskiego i ten skierował piłkę do siatki. Mimo prób Pogonistów w końcówce meczu nie udało się zdobyć choćby jednego gola i tym samym passa meczów ligowych bez porażki od 12 sierpnia 2023 dobiegła końca.

W Pogoni wystąpił Damian Szuprytowski, w przeszłości piłkarz Raduni.

Kolejny mecz MKP Pogoń rozegra w niedzielę 5 maja o 16:00 w Lubinie z Zagłębiem II.