DSC_2500

Pogoń Siedlce pokonała na wyjeździe Zagłębie II Lubin 2:0 i jest bardzo blisko osiągnięcia celu, jakim jest awans do I ligi.

Do przerwy lepiej na boisku radzili sobie zawodnicy z Siedlec. Już po kwadransie prowadzenie Pogoni dał Lukáš Hrnčiar skutecznie wykorzystując rzut wolny podyktowany za faul na Cezarym Bujalskim. 22 minuta przyniosła jedenastkę podyktowaną dla biało-niebieskich. Po uderzeniu Damiana Szuprytowskiego piłkę ręką w szesnastce zagrał Igor Orlikowski i arbiter nie miał wątpliwości. Uderzenie z punktu karnego Demianiuka obronił jednak Szymon Weirauch. Przed przerwą Demianiuk znalazł sposób na pokonanie golkipera gospodarzy i podwyższył prowadzenie.

Druga połowa w dalszym ciągu była pod kontrolą zespołu Marka Brzozowskiego. Najlepszą okazję dla siedlczan miał Hubert Derlatka, ale po jego strzale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Kolejne spotkanie Pogoniści zagrają w poniedziałek 13 maja o 18:15 w Siedlcach z GKS Jastrzębie.

31 kolejka

Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 15, Cezary Demianiuk 37

W 23 minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Szymon Weirauch obronił).

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Jakub Kolan, 3. Kamil Sochań, 4. Igor Orlikowski, 5. Szymon Karasiński – 7. Bartłomiej Kłudka, 6. Filip Kocaba (46, 15. Mateusz Kizyma), 8. Mateusz Dziewiatowski (46, 16. Kacper Terlecki), 10. Patryk Kusztal (46, 19. Daniel Dudziński), 11. Paweł Kruszelnicki (80, 18. Marcel Reguła) – 9. Rafał Adamski (75, 20. Wojciech Szafranek)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 20. Cezary Bujalski (59, 23. Hubert Derlatka), 43. Lukáš Hrnčiar (59, 18. Piotr Pyrdoł), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (90, 99. Bartosz Wicenciak), 10. Krystian Miś (59, 21. Titas Milašius) – 9. Damian Nowak (80, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Kamil Sochań 80, Daniel Dudziński 82, Szymon Karasiński 83 – Lukáš Hrnčiar 41, Cezary Demianiuk 64, Damian Szuprytowski 73

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)