DSC_8792

Zespół Marka Saganowskiego zremisował w Elblągu z miejscową Olimpią 1:1.

Do wyjściowego składu Pogoni w porównaniu z meczem pucharowym wrócił Maciej Kikolski. Na skrzydle miejsce Cezarego Bujalskiego zajął Marcinho, a Damiana Szuprytowskiego w środku pomocy Ernest Dzięcioł.

Już w 5 minucie gospodarze zagrozili bramce Kikolskiego. Michał Kuczałek wykorzystał dośrodkowanie Jana Sienkiewicza i trafił wprost w siedleckiego bramkarza. 14 minuta przyniosła gola dla Olimpii. Po kontrze Jakub Branecki podał do Mariusza Gabrycha, a ten ograł obrońcę i wygrał pojedynek sam na sam z Kikolskim. W 37 minucie przed szansą stanął Branecki po akcji Patryka Jakubczyka.

Kilka minut po zmianie stron czujność Kikolskiego sprawdził Sienkiewicz strzałem zza pola karnego. Odpowiedziała Pogoń strzałem Szuprytowskiego z rzutu wolnego. W 56 minucie Sienkiewicz mógł podwyższyć prowadzenie, lecz strzelił wprost w golkipera. Chwilę później Jakub Pek stracił piłkę, a Gabrych zdołał oddać strzał. Dobrze w bramce spisał się Kikolski. Po nieco ponad godzinie gry Tomasz Lewandowski sfaulował w szesnastce Braneckiego za co gospodarze mieli okazję zdobyć gola z rzutu karnego. Sienkiewicz trafił jednak w słupek. W 65 minucie Maciej Kołoczek uratował Pogoń przed stratą gola wybijając piłkę po strzale Jakubczyka. Trzy minuty później bramkę strzeliła Pogoń. Przemysław Misiak wstrzelił piłkę w pole karne, a akcję wykończył Cezary Demianiuk. W końcówce obie strony mogły pokusić się o zwycięskiego gola. Ze strony Olimpii uderzał Branecki, a piłka po strzale Demianiuka obiła słupek.

W Pogoni wystąpili byli piłkarze Olimpii: Cezary Demianiuk, Tomasz Lewandowski, Damian Szuprytowski. Z kolei w bramce gospodarzy zagrał Andrzej Witan, były Pogonista.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 11 marca o 14:00 w Siedlcach z Górnikiem Polkowice.

eWinner II liga

21 kolejka

Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Mariusz Gabrych 14 – Cezary Demianiuk 68

W 62 minucie Jan Sienkiewicz (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk, 3. Łukasz Sarnowski, 13. Michał Kuczałek, 25. Adrian Piekarski, 17. Marcel Stefaniak (83, 11. Maciej Famulak) – 7. Kacper Jóźwicki (83, 32. Dawid Wierzba), 14. Marcin Czernis, 10. Jan Sienkiewicz (72, 90. Aron Stasiak) – 9. Mariusz Gabrych (72, 8. Marcin Rajch), 20. Jakub Branecki

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 98. Maciej Kołoczek) – 29. Marcinho (60, 20. Cezary Bujalski), 31. Ernest Dzięcioł (46, 7. Damian Szuprytowski), 6. Jakub Pek (68, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (69, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Jan Sienkiewicz 31 – Damian Nowak 26, Ernest Dzięcioł 29, Jakub Pek 41, Tomasz Lewandowski 61, Maciej Wichtowski 78

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)