231905255_1532832520403873_3096785373984951456_n

MKP Pogoń wygrał w Krakowie z Hutnikiem 3:1. Gole dla Pogoni strzelili: Marcin Kozłowski, Maciej Górski i Cezary Demianiuk.

W składzie Pogoni zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Bartosza Klebaniuka oraz narzekającego na uraz Michała Kwietnia.

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz przez dłuższy czas piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W 36 minucie sposób na pokonanie Rafała Misztala znalazł Abdallah Hafez i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy Pogoń próbowała wyrównać, jednak ta sztuka podopiecznym Bartosza Tarachulskiego się nie udała. Biało-niebiescy ruszyli do ataków po przerwie i w 63 minucie Marcin Kozłowski dał wyrównującą bramkę. Kilka minut Maciej Górski uderzył na bramkę gospodarzy i znów piłka zatrzepotała w siatce. Rozkojarzeni zawodnicy Hutnika próbowali ponownie odmienić losy spotkania, lecz siedlczanie nie popełnili już błędu. W dodatku, w samej końcówce meczu Cezary Demianiuk zdobył kolejnego gola i tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie MKP Pogoń stało się faktem.

W zespole Hutnika wystąpił Michał Kitliński, były piłkarz Pogoni.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w środę 18 sierpnia o 17:30 z Olimpią w Elblągu.

eWinner II liga

3 kolejka

Hutnik Kraków – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Bramki: Abdallah Hafez 36 – Marcin Kozłowski 63, Maciej Górski 72, Cezary Demianiuk 90+3

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik – 4. Łukasz Kędziora, 3. Tomasz Wojcinowicz, 45. Daniel Hoyo-Kowalski – 17. Michał Stasz (59, 16. Sławomir Chmiel), 20. Mateusz Gajda (59, 2. Tomasz Jaklik), 21. Javier Bernal (70, 5. Miłosz Drąg), 7. Krzysztof Świątek (70, 11. Dominik Zawadzki), 10. Abdallah Hafez, 13. Piotr Zmorzyński – 28. Michał Kitliński (59, 8. Kamil Sobala)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki, 14. Michał Kobiałka (62, 10. Marcin Kozłowski), 6. Mateusz Piotrowski, 9. Wojciech Trochim (46, 17. Bartosz Rymek), 23. Franciszek Wróblewski (86, 56. Cezary Demianiuk) – 22. Maciej Górski (90, 15. Eduards Višņakovs)

Żółte kartki: Tomasz Wojcinowicz 19, Łukasz Kędziora 80 – Wojciech Trochim 41, Maciej Wichtowski 44, Franciszek Wróblewski 50

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)