DSC_6787

Siedlecka Pogoń zremisowała w Elblągu z miejscową Olimpią 1:1. Bramkę dla Pogoni, dającą prowadzenie zdobył Adam Mójta, zaś gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry.

Do meczu siedlczanie przystąpili bez najlepszego strzelca ligi Adriana Paluchowskiego, który pauzował za kartki. W meczowej osiemnastce zabrakło również m.in. Tomasza Margola i Rafała Misztala.

Początkowy fragment spotkania upłynął pod znakiem wzajemnego badania sił. W 4 minucie Adam Mójta kąśliwie centrował z rzutu rożnego, jednak nie zaskoczył Sebastiana Madejskiego. Po około 10 minutach Olimpia przejęła inicjatywę. Pogoń szczęśliwie się broniła, choć okupiła grę defensywną kartkami Damiana Mosiejki i Szymona Przystalskiego. Obaj nie zagrają z Rozwojem. W 43 minucie Bartosz Wiktoruk przestrzelił po zgraniu Andrzeja Rybskiego. Do przerwy było 0:0.

Druga odsłona to ataki obu drużyn. W 73 minucie padła bramka dla siedleckiej Pogoni. Bezpośrednio z rzutu wolnego na strzał zdecydował się Mójta i wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Po strzelonej bramce wróciły stare grzechy Pogonistów. Zamiast podwyższyć prowadzenie, w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą trafienia Michała Kuczałka głową po rzucie wolnym.

W Olimpii wystąpił były Pogonista – Tomasz Lewandowski.

Ostatnie ligowe spotkanie w tym roku siedlecka Pogoń rozegra na własnym stadionie, w sobotę 1 grudnia o 16:00 z Rozwojem Katowice.