DSC_0100 (Kopiowanie)

Pogoń Siedlce nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Biało-niebiescy przegrali 0:1 z Olimpią Elbląg.

Paweł Sikora dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie względem przegranego meczu z grudziądzką Olimpią. Szkoleniowiec Pogoni postawił m.in. na Kamila Walkowa i Bartosza Wiktoruka.

W pierwszej połowie delikatnie przeważali siedlczanie. Pogoniści mieli dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia. W obie zamieszane był Mateusz Bochnak. Najpierw (w 8 minucie) przerzucił piłkę nad bramką po wyblokowaniu Wiktoruka, a w końcówce zmarnował 100-procentową szansę po błyskotliwym zagraniu Walkowa. Olimpia była groźna jedynie po stałych fragmentach gry.

Tuż po przerwie po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Adama Pazia. Damian Gawęcki po chwili zawahania wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Bojas i nie pomylił się. Pogoń ruszyła do odrabiania strat, jednak brakowało skuteczności (Bochnakowi w 53 minucie) lub dobrze dysponowany był Krzysztof Pilarz (Walków w 51, Pazio w 87). W końcówce nerwów na wodzy nie utrzymał Tomasz Margol i w krótkim odstępie czasu zapracował na czerwoną kartkę. W efekcie wyleciał z boiska, a po obejrzeniu czterech żółtych kartek w sezonie czeka go pauza w kolejnym spotkaniu. Siedlczanie przegrali 0:1 i nadal czekają nie tylko na zwycięstwo, ale i na bramkę na boiskach II ligi.

W barwach Olimpii wystąpił ekspogonista – Tomasz Lewandowski.

W 4 kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z Rozwojem. Mecz w Katowicach rozpocznie się o 17:00.