DSC_0027

Pogoń II Siedlce zremisowała w Przasnyszu z miejscowym MKS 2:2. Siedlczanie, mimo że prowadzili 2:1, stracili bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Do Przasnysza Pogoniści pojechali wzmocnieni graczami z jedynki: Dawidem Gargaszem, Pawłem Łydkowskim, Damianem Świerblewskim i Dominikiem Barciakiem. Łydkowski i Barciak prawdopodobnie znajdą się w kadrze na jutrzejsze spotkanie Pogoni z Chojniczanką.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na prowadzenie w 24 minucie wyszli Pogoniści po trafieniu Pawła Łydkowskiego. Radość nie trwała długo. Minutę później do siatki Pogoni trafił Arkadiusz Wiśniewski i rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza odsłona.

W drugiej części gry obie strony miały swoje szanse. Po raz kolejny siedlczanie na prowadzenie wyszli w 81 minucie, kiedy to Pogoniści wyszli z kontrą, piłkę na wolne pole otrzymał Damian Świerblewski i zdobył gola na 2:1. Gdy wszyscy spodziewali się zwycięstwa siedlczan, w doliczonym czasie gry w polu karnym sfaulowany został Dominik Lemanek i sam poszkodowany uratował punkt dla Przasnysza.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w środę 16 maja o 17:00 z Koroną Ostrołęka w Siedlcach.

IV liga

24 kolejka

MKS Przasnysz – Pogoń II Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Wiśniewski 25, Dominik Lemanek 90+3 (k) – Paweł Łydkowski 24, Damian Świerblewski 81

Przasnysz: 1. Michał Michalak – 14. Tomasz Pragacz (79, 8. Łukasz Wróblewski), 2. Robert Wróblewski, 6. Damian Grędziński, 7. Michał Pragacz, 10. Maciej Smoliński (70, 19. Sebastian Lubiński), 21. Dominik Lemanek, 11. Arkadiusz Wiśniewski (60, 18. Artur Gawęda), 15. Sebastian Zakrzewski, 17. Łukasz Kosiorek (46, 4. Kamil Rutkowski), 9. Piotr Piasecki

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski (46, 4. Dominik Krupa), 14. Michał Markiewicz – 17. Krystian Zbieć (72, 16. Patryk Skrzypek), 21. Paweł Marchel (85, 11. Kuba Jóźwiak), 99. Dominik Barciak (46, 98. Bartosz Karczmarek), 8. Mateusz Omieciuch, 18. Sebastian Szcześniak – 24. Damian Świerblewski

Żółte kartki: Michał Pragacz 64, Piotr Piasecki 68 – Damian Świerblewski 90+1

Sędzia: Krzysztof Kuciel (Warszawa)