18579080_1613149835392547_978913089_n

Siedlecka Pogoń występująca w IV lidze uległa na własnym boisku Dolcanowi Ząbki 1:4. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Bartosz Karczmarek.

Skromnie wzmocniona Pogoń II przystąpiła do meczu z doświadczonym Dolcanem, w którego składzie zameldowało się kilku byłych Pogonistów, a kierował nimi z ławki trenerskiej Piotr Szczechowicz.

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. W 6 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Patryk Ciulak, piłka odbiła się od poprzeczki, ale szybko z dobitką pospieszył Bartosz Karczmarek i siedlczanie prowadzili 1:0. Po strzelonej bramce siedlczanie szybko cofnęli się na własną połowę co momentalnie wykorzystali goście. Pięć minut po golu dla Pogoni Dolcan wyrównał. Stały fragment gry wykonywał Paweł Nowacki, piłka trafiła do Piotra Augustyniaka, który głową pokonał Dawida Boruca. W 27 minucie padła druga bramka dla gości, a piłkę w siatce umieścił filigranowy pomocnik z Ząbek – Paweł Nowacki.

W drugiej połowie znów lepiej prezentowali się piłkarze byłego szkoleniowca siedleckiej Pogoni – Piotra Szczechowicza. W 62 minucie Marcin Stańczyk zgarnął piłkę przed polem karnym i mierzonym strzałem pokonał Boruca. Siedlecki bramkarz nie popisał się kilka minut później, gdy rzut rożny wykonywał Nowacki, a Boruc próbując łapać piłkę, wpakował do siatki. W 77 minucie doskonałą okazję na bramkę dla siedlczan miał Daniel Dybiec, który nie wykorzystał błędu Jacka Kozaczyńskiego. W końcówce meczu Dolcan mógł pokusić się o kolejne gole, ale Stańczyk i Patryk Kozierkiewicz nie trafili w światło bramki.

W zespole Dolcanu wystąpili byli Pogoniści: Jacek Kozaczyński, Dariusz Dadacz i Grzegorz Krystosiak, a trenerem ząbkowskiej drużyny jest dobrze znany siedleckim kibicom Piotr Szczechowicz. Z kolei w Pogoni II zagrał Daniel Dybiec związany w przeszłości z Dolcanem.

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 21 maja o 12:30 w Warszawie z Unią.

IV liga

32 kolejka

Pogoń II Siedlce – Dolcan Ząbki 1:4 (1:2)

Bramki: Bartosz Karczmarek 6 – Piotr Augustyniak 11, Paweł Nowacki 27, Marcin Stańczyk 62, Dawid Boruc 66 (s)

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 16. Łukasz Wójcik – 98. Patryk Ciulak (86, 4. Dominik Krupa), 7. Daniel Dybiec, 17. Dominik Barciak (77, 14. Rafał Zin), 9. Bartosz Karczmarek (68, 25. Paweł Wasiluk), 8. Bartosz Szostek (65, 13. Sebastian Szcześniak) – 99. Piotr Kurbiel

Dolcan: 1. Jacek Kozaczyński – 18. Dariusz Dadacz, 8. Adrian Żukiewicz, 4. Grzegorz Krystosiak, 17. Bartosz Wybraniec – 5. Andrij Rohożin (72, 9. Przemysław Szulakowski), 21. Piotr Augustyniak, 6. Paweł Nowacki (83, 13. Artur Starosz), 10. Marcin Stańczyk, 27. Patryk Kozierkiewicz (85, 11. Adam Krajewski) – 16. Patryk Szeliga (76, 14. Rafał Barzyc)

Żółte kartki: Łukasz Wójcik 32, Patryk Ciulak 39, Piotr Kurbiel 83 – Adrian Żukiewicz 55

Sędzia: Łukasz Kupidura (Radom)