18578814_1613230712051126_749997242_n

Pogoń Siedlce pożegnała się z kibicami wysoką wygraną z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ostatnie trzy mecze w sezonie biało-niebiescy rozegrają na wyjazdach.

Siedlczanie musieli sobie radzić bez Daniela Dybca, który w Pruszkowie obejrzał ósmą żółtą kartkę w sezonie. Jego miejsce na defpomie zajął Piotr Mroziński. Ponadto do jedenastki powrócił Jakub Szrek, natomiast na ławce rezerwowych zasiadł Michał Bajdur.

Pierwsze minuty upłynęły na spokojnej grze z obu stron. W 10 minucie Łukasz Sierpina oddał niecelny strzał zza pola karnego. Siedlczanie szybko odpowiedzieli za sprawą Dariusza Zjawińskiego. Skończyło się na kornerze, który nie przyniósł powodzenia. Po nieciekawym fragmencie gra ożywiła się. W 22 minucie Pogoń nie wykorzystała straty Nermina Haskicia, a chwilę później Marcin Burkhardt uderzył anemicznie zza pola karnego. Pięć minut później Bartosz Jaroch oddał groźny strzał zza pola karnego. Na szczęście dla gospodarzy futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 32 minucie Zjawiński oddał bardzo niecelny strzał z dystansu. W końcówce pierwszej połowy brakowało klarownych okazji z obu stron. Zagrożenie powstawało jedynie po stałych fragmentach gry. Remis 0:0 był dobrym podsumowaniem boiskowych wydarzeń.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Pogoni. Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego, ręką w polu karnym gości zagrał Robert Gumny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Żytko i ze spokojem pokonał Rafała Leszczyńskiego. Po godzinie gry powinno być 2:0 dla Pogoni. Damian Świerblewski chciał zabawić się z golkiperem Górali w sytuacji sam na sam, ale jego lob nie przyniósł powodzenia. W 64 minucie Zjawiński miał dwie okazje strzeleckie, lecz zabrakło precyzji. Chwilę później napastnik Pogoni przejął piłkę po znakomitym podaniu Jakuba Szreka i nie dał szans Leszczyńskiemu na skuteczną interwencję. Pogoń nie zadowoliła się dwubramkowym prowadzeniem. W 73 minucie Grzegorz Tomasiewicz został zablokowany w ostatniej chwili, a po chwili Świerblewskiemu zabrakło centymetrów po strzale z kilkunastu metrów. Górale mogli zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Petera Sládka, lecz Słowak przestrzelił z kilku metrów. W 86 minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Tomasiewicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Gumnego na Michale Bajdurze.

W wyjściowym składzie Pogoni znalazł się Damian Świerblewski, który swego czasu występował w Podbeskidziu.

W poniedziałek 22 maja Pogoń zagra w Puławach z Wisłą. Początek meczu o 18:00.