DSC_0900

Rezerwy Pogoni w pierwszym meczu rundy wiosennej przegrały w Sochaczewie z Bzurą Chodaków 0:1.

Do spotkania Pogoniści przystąpili wzmocnieni zawodnikami, którzy nie pojechali na mecz do Nowego Sącza. Zagrali m.in. Michał Panufnik, Daniel Dybiec i Cezary Demianiuk.

Mecz rozgrywany był na grząskim boisku co utrudniało grę zawodnikom obu drużyn. Lepiej w ofensywie radzili sobie gospodarze, którzy udokumentowali to trafieniem. Siedlczanie rzadko atakowali i nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali. W końcówce meczu Bzura powinna podwyższyć prowadzenie. Najpierw w 90 minucie w polu karnym faulował Dawid Boruc, lecz za chwilę się zrehabilitował broniąc jedenastkę. W doliczonym czasie gry gospodarze nie wykorzystali wyśmienitej okazji na gola, gdyż najpierw na posterunku był golkiper Pogoni, a przy dobitce siedlczan uratowała poprzeczka.

Ponowny debiut w Pogoni II zaliczył powracający do Siedlec Dawid Boruc.

Następny mecz siedlczan czeka w Siedlcach z liderem IV ligi – MKS Ciechanów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 marca o 11:00.

IV liga

20 kolejka

Bzura Chodaków – Pogoń II Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Kamil Bartosiewicz 43

W 90 minucie Adrian Binienda (Bzura) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Boruc obronił).

Pogoń II: 96. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 23. Piotr Ceranka – 98. Patryk Ciulak (46, 25. Paweł Wasiluk), 7. Daniel Dybiec, 8. Bartosz Szostek, 17. Dominik Barciak (80, 18. Jakub Malinowski), 9. Krystian Zbieć (60, 27. Mateusz Kacprzak) – 21. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Jarosław Stencel 90 – Paweł Łydkowski

Sędzia: Tomasz Karpiński (Płock)