alban1

Rezerwy siedleckiej Pogoni uległy w ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie jesiennej KS Łomianki 0:3.

W biało-niebieskich zabrakło z powodu kontuzji Patryka Ciulaka, Pawła Łydkowskiego oraz Pawła Wasiluka. Na ich miejsce do składu wskoczyło kilku zawodników I-ligowca.

Posiadanie piłki w spotkaniu było po stronie Pogoni. Tyle pozytywów można powiedzieć na temat gry dublerów z Siedlec. Zespół gości wykorzystał swoje sytuacje i umiejętnie bronił korzystnego wyniku. W 10 minucie pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli goście za sprawą niecelnego uderzenia Patryka Gaca. Za chwilę groźnie odpowiedział Alban Sulejmani, po którego strzale piłka odbiła się od Przemysława Sawickiego i prawie wpadła do bramki. W 17 minucie Damian Świerblewski trafił w boczną siatkę. Najlepszą okazję dla Pogoni w tym spotkaniu miał w 22 minucie Piotr Krawczyk, który trafił w poprzeczkę, a dobijając minimalnie chybił. Zemściło się to w 26 minucie. Cezary Kałan zagrał do Karola Szeligi, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Przemysławowi Frąckowiakowi. Za chwilę piłka ponownie zatrzepotała w bramce siedlczan. Dośrodkowanie z lewej strony pechowo przeciął Piotr Ceranka i goście prowadzili już 2:0. Zespół z Łomianek świetną sytuację miał jeszcze w 38 minucie, kiedy to do bramki nie trafił Kałan.

Po zmianie stron Pogoniści ruszyli do ataku, ale nie potrafili stworzyć bramkowych sytuacji. Goście umiejętnie się cofnęli i bronili korzystnego wyniku, czekając na swoje okazje z kontr. Pierwszą okazję bramkową, podobnie jak w pierwszej połowie miał Gac, lecz dobrze interweniował Frąckowiak. Odpowiedział minutę później Świerblewski, jednak przegrał pojedynek z Pawłem Wysockim. W 65 minucie po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Sebastiana Krawczyka, który uderzył obok słupka. W 70 minucie po jednej z kontr Mateusz Sołtys mógł pokusić się o trzecią bramkę dla Łomianek, lecz odwrócił się z piłką i z kilku metrów strzelił wprost w Frąckowiaka. Dzieła zniszczenia dokonał jednak w 79 minucie Daniel Ziąbski celnie uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej siedlczanie rozegrają już za tydzień. W sobotę 19 listopada o 11:00 w Warszawie zmierzą się z miejscowym Hutnikiem.