14914725_1328454153862118_1663486899_n

Pogoń Siedlce podtrzymała zwycięską passę na własnym boisku. Podopieczni Dariusza Banasika poradzili sobie z Wisłą Puławy.

Trener Banasik zdecydował się na dwie zmiany względem meczu poprzedniej kolejki z Podbeskidziem. Daniela Dybca w środku boiska zastąpił Grzegorz Tomasiewicz, posiadający większe inklinacje do gry ofensywnej. Na szpicy Cezarego Demianiuka zastąpił Daniel Gołębiewski.

Pogoń zaczęła ofensywnie. Już w 2 minucie po rzucie wolnym bitym przez Marcina Burkhardta bliski szczęścia był Arkadiusz Jędrych. Mateusz Żytko zgrywał głową, ale wychowankowi Znicza Pruszków zabrakło centymetrów, aby trafić w piłkę. Chwilę później Michał Bajdur zacentrował z lewego skrzydła, jednak defensorzy Wisły skutecznie uprzykrzyli życie Gołębiewskiemu. Pogoniści mieli zdecydowaną przewagę, z której Duma Powiśla otrząsnęła się dopiero po kwadransie. W 18 minucie Burkhardt przestrzelił po dokładnym dograniu Konrada Wrzesińskiego. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w ciekawe akcje. W 34 minucie kibice ożywili się po strzale Tomasiewicza z dystansu. Nazar Peńkoweć z drobnymi problemami poradził sobie z tym uderzeniem. Pięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Burkhardt płasko zacentrował z lewej flanki, piłkę trącił Jędrych, a z kilku metrów do bramki wpakował ją Daniel Chyła. W 43 minucie Peńkoweć poradził sobie z uderzeniem Tomasiewicza zza pola karnego.

Druga połowa – podobnie jak pierwsza – rozpoczęła się od szansy Jędrycha. Środkowy defensor Pogoni wyraźnie przestrzelił po zgraniu Gołębiewskiego. W 52 minucie Pogoń postarała się o drugą bramkę. Błąd Arkadiusza Maksymiuka stworzył okazję Bajdurowi, który idealnie dograł do Wrzesińskiego. Najskuteczniejszy piłkarz w kadrze siedlczan wślizgiem wpakował piłkę do siatki gości. W 56 minucie Wrzesiński niecelnie uderzył z narożnika pola karnego. Odpowiedź gości była niespodziewana, ale konkretna. Po faulu Rafała Makowskiego na Piotrze Darmochwale w polu karnym Sylwester Patejuk wykorzystał jedenastkę. W 71 minucie Tomasiewicz zaliczył efektowną indywidualną akcję, po której zabrakło dokładnego decydującego podania. Chwilę później rezerwowy Jakub Smektała sprawdził czujność Rafała Misztala. Golkiper Pogoni pewnie chwycił piłkę. W 83 minucie Piotr Kurbiel uderzył za lekko, aby zaskoczyć golkipera Wisły. Pogoń mądrze się broniła i dowiozła zasłużone prowadzenie do końca.

W kadrze Wisły znalazł się Andrzej Witan, który występował w Pogoni w rundzie wiosennej sezonu 2014-15.

Meczem z Wisłą, Pogoniści rozpoczęli serię domowych spotkań. W następnej kolejce siedlczanie zmierzą się z Miedzią Legnica. Spotkanie zaplanowano na 5 listopada, godz. 16:00.