arka-gdynia-pogon-siedlce-by-adrian-lenart-42784

W 7. kolejce I ligi Pogoń Siedlce zremisowała w Pruszkowie z Arką Gdynia 2:2. Bramki dla biało-niebieskich w tym meczu zdobyli Adam Duda oraz Mariusz Rybicki.

W porównaniu z zeszłotygodniowym meczem w Sosnowcu z Zagłębiem w wyjściowym składzie Pogoni zaszły dwie zmiany. Łukasza Wójcika oraz Ernesta Dzięcioła zastąpili Daniel Chyła i Kamil Dmowski.

Od pierwszej minuty meczu ofensywnie zaczęła grać Arka, która szukała swojej okazji, aby szybko otworzyć wynik spotkania. W pierwszym kwadransie gry jedyny strzał oddał Grzegorz Tomasiewicz, ale Rafał Misztal bez problemu złapał piłkę po jego próbie. W 23 minucie meczu doskonałą okazję mieli przyjezdni. Tomasiewicz dograł do Pawła Abootta, a ten z bliskiej odległości uderzył ponad poprzeczką. 5 minut później z ponad 30 metrów na strzał zdecydował się Kamil Dmowski, jednak futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę. W 35 minucie strzał z dystansu Pawła Abbotta obronił Rafał Misztal, a 120 sekund późńiej pojedynek sam na sam z siedleckim golkiperem przegrał Paweł Wojowski. Tuż przed przerwą niezłą szansę mieli siedlczanie. Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego piłkę sięgnął Adam Duda, ale czujnie i skutecznie interweniował bramkarz Arki. Do przerwy Pogoń bezbramkowo remisowała z Arką.

W drugiej części gry obraz meczu nie uległ zmianie. Obie drużyny próbowały zaskoczyć defensywę przeciwnika, jednak zawodnikom obu ekip w pierwszym kwadransnie po przerwie brakowało skuteczności. Po stronie Pogoni Konrada Jałochę starali się zaskoczyć Daniel Dybiec czy Mariusz Rybicki, natomiast po stronie Arki Paweł Abbott, Grzegorz Tomasiewicz i Marcus da Silva, jednak żadna z tych prób nie znalazła drogi do siatki rywala. W 60 minucie podopieczni Grzegorza Nicińskiego wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie główkował Michał Marcjanik. Po tym trafieniu gdynianie nabrali wiatru w żagle i próbowali pójść za ciosem, ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Marcus da Silva. W 66 minucie z dalszej odległości uderzał Dawid Dzięgielewski, piłkę przed siebie sparował Jałocha, a do niej dopadł Duda i pewnym strzałem wyrównał na 1:1. Chwilę później było już 2:1 dla podopiecznych Marcina Sasala. Mariusz Rybicki na skrzydle ograł Tadeusza Sochę po czym zdecydował się na strzał. Futbolówki nie zdołała zatrzymać golkiper Arki i Pogoń wyszła na prowadzenie. Po tych dwóch ciosach drużyna gości próbowała się podnieść i chciała ten mecz przynajmniej zremisować. Gdynianie dopięli swego w 80 minucie. Po wykopie piłki przez Jałochę, po nieporozumieniu w siedleckiej defensywie dopadł do niej Rafał Siemaszko i pewnym uderzeniem pokonał Misztala. Po tym trafieniu do końca meczu więcej goli już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W kolejnym spotkaniu Pogoń zagra w sobotę 12 września o godzinie 16:00 w Kluczborku z MKS-em.

I liga

7. kolejka

Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 2:2 (0:0)

Bramki: Adam Duda 65, Mariusz Rybicki 68 – Michał Marcjanik 60, Rafał Siemaszko 80

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski , 13. Kamil Dmowski (67, 4. Ernest Dzięcioł), 7. Daniel Dybiec, 9. Krzysztof Bodziony (89, 6. Marcin Paczkowski), 10. Mariusz Rybicki – 15. Adam Duda (67, 14. Piotr Ceglarz)

Arka: 91. Kondrad Jałocha – 2. Tadeusz Socha, 3. Krzysztof Sobieraj, 29. Michał Marcjanik, 51. Marcin Warcholak – 6. Antoni Łukasiewicz, 19. Miroslav Bozok (70, 11. Rafał Siemaszko), 10. Marcus da Silva, 82. Grzegorz Tomasiewicz (70, 15. Damian Mosiejko), 25. Paweł Wojowski (75, 22. Patryk Lomski) – 9. Paweł Abbott

Żółte kartki: Dawid Dzięgielewski 57, Ernest Dzięcioł 78, Konrad Wrzesiński 81 – Antoni Łukasiewicz 35, Marcus da Silva 71, Michał Marcjanik 93

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)