zdjpog

Pogoń Siedlce, w meczu 27. kolejki I ligi, przegrała na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 1-3. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Cezary Demianiuk.

Od początku spotkania ofensywnie starali się grać gospodarze. Pierwszy strzał w meczu oddał Piesio, ale pewnie interweniował Witan. Następnie uderzał Tarnowski, jednak futbolówka minęła bramkę biało-niebieskich. Po kwadransie gry mogło być 1-0 dla Dolcanu. Składną akcję podopiecznych Dariusza Dźwigały strzałem z bliskiej odległości kończył Gołębiewski, ale wówczas fantastyczną paradą popisał się bramkarz Pogoni. Natomiast siedlczanie cały czas próbowali wyprowadzać kontrataki, jednak całkiem dobrze spisywała się defensywa Dolcanu. W kolejnym fragmencie meczu obie ekipy cały czas szukały okazji do zdobycia gola. Mimo to, w pierwszej połowie więcej groźnych akcji już nie było i  do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Od początku drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. W 51. minucie niezły strzał Demianiuka bez większych problemów obronił Leszczyński. 9 minut później po centrze w pole karne jeden z zawodników Dolcanu został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Piesio.  Po tym trafieniu Pogoń jak najszybciej chciała doprowadzić do wyrównania. Okazja ku temu nadarzyła się w 68. minucie, jednak piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Chietino uderzyła w słupek. Chwilę później zaatakowali gospodarze, Bajdur wpadł z futbolówką przy nodze w pole karne biało-niebiskich, po czym został nieprzepisowo powstrzymany i sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę dla Dolcanu. Tym razem rzut karny wykorzystał Tarnowski, podwyższając tym samym wynik spotkania na 2-0. Mimo utraty tego gola podopieczni Carlosa Alosa Ferrera nie poddali się i rzucili do odrabiania strat. W 80 minucie bramkę kontaktową po bardzo ładnym strzale zdobył Demianiuk. W końcowym fragmencie meczu Dolcan starał się uspokoić grę, natomiast Pogoń do ostatniego gwizdka walczyła, aby doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry skuteczny kontratak przeprowadzili gospodarze. Bramkę zdobył Kądzior, który tym samym ustalił wynik spotkania na 3-1.

Dolcan Ząbki-Pogoń Siedlce 3 -1 ( 0-0 )