DSC_0234

Pogoń II Siedlce w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim przegrała na własnym boisku z Legią II Warszawa. Po 90 minutach był remis 1-1, a to oznaczało że to wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się podopieczni Jacka Magiery, którzy ostatecznie wygrali 2-1.

W pierwszych minutach meczu obie drużyny grały dosyć ostrożnie. W 4 minucie bardzo niecelny strzał z dalszej odległości oddał Dzięgielewski, a chwilę później również nieudanie uderzał Czarnowski. W 12. minucie doskonałą okazję do otworzenia wyniku spotkania miała Pogoń II. Błąd popełnił Kochański, który zagrał wprost pod nogi Piotra Krawczyka, a ten obsłużył podaniem Dzięgielewskiego, jednak napastnik bialo-niebieskich strzelił ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Halucha. Następnie bramkarza gości kolejno próbowali pokonać Kosiorowski, Ogrodnik oraz ponownie Dzięgielewski, ale Haluch za każdym razem bezbłędnie interweniował. W 23. minucie bardzo dobry kontratak przeprowadzili warszawianie, ale uderzenie Madeńskiego fantastycznie obronił Kozaczyński. W kolejnym fragmencie pojedynku obie ekipy starały się wypracować sobie dogodną okazję do zdobycia gola, ale żadne bramki nie padły i do przerwy było 0-0.

Od początku drugiej części gry inicjatywa była po stronie podopiecznych Marcina Tomaszewskiego. W 54. minucie groźnie obok prawego słupka bramki Legii II uderzał Piotr Krawczyk. Kilka chwil później z około 20 metrów Halucha próbował zaskoczyć Janusiewicz, ale bramkarz gości i tym razem skutecznie interweniował. W 68. minucie spotkania kolejną dobrą akcję wyprowadzili gospodarze. W polu karnym sfaulowany został Piotr Krawczyk i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił sam poszkodowany. Na kwadrans przed koniec meczu świetną szansę na podwyższenie wyniku miał Dzięgielewski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Haluchem. Chwilę później szybką akcję wyprowadzili zawodnicy Legii II. Z prawej strony boiska w pole karne dograł Lelno, a jego podanie na bramkę zamienił Madeński. W 87. minucie spotkania niezły strzał głową oddał Kaszubowski, jednak bramkarza rezerw Legii sparował piłkę na rzut rożny. Do końca  regulaminowego czasu gry wynik meczu nie uległ zmianie, co oznaczało że zwycięzce musiała wyłonić dogrywka.

W dogrywce pierwszy groźny strzał z dystansu oddał Kosiorowski, ale jego strzał o milimetry minął bramkę strzeżoną przez Halucha. Natomiast warszawianie zwycięską bramkę próbowali zdobyć z rzutu wolnego, lecz po strzale Kozaka pewną interwencją wykazał się Kozaczyński. W 101. minucie nie najlepiej na przedpolu interweniował bramkarz Pogoni II, co bezbłędnie wykorzystał Kozak, uderzając do pustej bramki ze znacznej odległości. Pogoń II do końca dogrywki próbowała wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych, ale ta sztuka jej się nie udała i to Legia II ostatecznie zwyciężyła 2-1.

Pogoń II Siedlce- Legia II Warszawa 1-1 ( 0- 0)