DSC_8924

W meczu 25. kolejki I ligi Pogoń Siedlce pokonała na wyjeździe Olimpię Grudziądz 1:0. Strzelcem zwycięskiego gola dla biało-niebieskich był Chirri. Tym samym Pogoń wygrywa po raz pierwszy od meczu z Widzewem Łódź i przerywa passę meczów bez zwycięstwa.

Biało-niebiescy przyjechali do Grudziądza z powracającym do kadry meczowej Janem Grzesikiem. Carlos Alos postanowił dokonać kilku zmian w składzie – od pierwszej minuty mecz rozpoczęli Marcin Paczkowski, Cezary Demianiuk Piotr Kosiorowski i Chirri. Od początku Pogoń atakowała bramkę Michała Wróbla, ale wkrótce inicjatywę przejęli gospodarze, których ataki na bramkę biało-niebieskich coraz bardziej nasilały. Jednak gola zdobyła Pogoń – Chirri otrzymał piłkę w polu karnym i pewnie pokonał Wróbla strzałem pod poprzeczką.

Po przerwie pogoniści starali się podwyższyć rezultat spotkania – swoje okazje mieli m.in. Demianiuk i Dziubiński, ale ich strzały albo trafiały w słupek albo powstrzymywał je golkiper Olimpii. W końcówce meczu biało-zieloni mogli wyrównać, ale tego dnia ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

Zwycięstwo Pogoni jest pierwszym od 26 października 2014 roku, kiedy to na stadionie przy ul. Jana Pawła II 6 biało-niebiescy pokonali łódzki Widzew 3:1.

Pogoń: Andrzej Witan – Jan Grzesik, Marcin Paczkowski, Tomasz Lewandowski, Jarosław Ratajczak – Cezary Demianiuk, Nico Chietino, Piotr Kosiorowski, Antonio Calderón (90, Damian Guzek), 77. Chirri (71, Dawid Dzięgielewski) – Donald Djoussé (79, Adrian Dziubiński)
Olimpia: Michał Wróbel – Adrian Bielawski (67 Patryk Szymański), Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Adam Banasiak – Robert Szczot (38 Maciej Rogalski), Rok Elsner, Dariusz Kłus (46 Kamil Kurowski), Denis Popovič, Marcin Kaczmarek – Arkadiusz Aleksander
Żółte kartki: Kłus, Rogalski, Łabędzki – Chietino, Kosiorowski, Lewandowski, Witan, Dzięgielewski.
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)