DSC_9152

1 kwietnia 2015 roku rezerwy Pogoni przegrały na wyjeździe z liderującym Radomiakiem 4:0. Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu o meczu!

Radomiak Radom: Kula – Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski – Kiełtyka, Agu, Puton W, Brągiel – Leandro, Stanisławski

Ławka: Banasiak, Serodziński, Kucharski, Wnuk, Filipowicz, Śliwiński, Wolski

Pogoń II Siedlce: Tobjasz – Grzesik, Dybiec, Zawadka, Majczyna – Dzięgielewski, Dmowski, Paczkowski, Tomalski, Janusiewicz – Demianiuk

Ławka: Antoszczuk, Panufnik, Guzek, Mudent, Kaszubowski, Buga, Lubkowicz

Poważnie wzmocnione rezerwy Pogoni czekało bardzo trudne zadanie na boisku rywala w Radomiu. Radomiak do tej pory dominował w III lidze zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 47 punktów (aż 9 punktów przewagi nad drugim Ursusem Warszawa).

W zespole z Radomia w podstawowej jedenastce wyszło dwóch byłych piłkarzy Pogoni Siedlce: Aleksiej Dubina i Agu Chinonso Chidiebere.

35-letni Dubina jest Białorusinem grającym na pozycji obrońcy, a jego pierwszym klubem poza granicą państwa była właśnie Pogoń. Biało-niebieskie barwy reprezentował w sezonie 2010/11.

26-letni Agu jest Nigeryjczykiem występującym na pozycji pomocnika, podobnie jak wcześniej wspomniany Dubina, trafiając do Siedlec po raz pierwszy grał poza granicami kraju. Barwy naszego klubu reprezentował od sezonu 2008/09 do 2012/13.

W spotkaniu tym pierwsze groźne sytuacje stworzyła sobie Pogoń II. W jednej z nich po ataku Cezarego Demianiuka piłka odbiła się od ręki gracza gospodarzy, ale obeszło się bez reakcji sędziego. Na pewno była to kontrowersyjna sytuacja.

Później to zespół z Radomia dochodził to pozycji strzeleckich, z których nic szczególnego nie wynikało. Próbował dwukrotnie z dystansu Stanisławski. Lider III ligi starał się pokonać bramkarza Pogoni również strzałem z rzutu wolnego, ale futbolówkę złapał Tobjasz. W 32 minucie niestety gola dla biało-zielonych wbił brazylijczyk Leandro i od tej pory drużyna z Siedlec musiała odrabiać straty. Rezultat nie uległ zmianie. Do przerwy podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrywali 1:0.

Drugą część Pogoń rozpoczęła z jedną roszadą w składzie. Na murawie pojawił się Damian Guzek w miejsce Arona Majczyny. Już na początku strzelał niecelnie Leandro. Kilka minut po tej sytuacji znowu zamieszał w szykach defensywnych gospodarzy Demianiuk, ale nie trafił. Za Janusiewicza wszedł Kaszubowski.

Znowu zagotowało się pod bramką rezerw Pogoni. Strzał Kiełtyki zdołał obronić Tobjasz, ale dobitki Stanisławskiego juz nie. 2:0 dla Radomiaka.

W 65 minucie zmiennik Stanisławskiego, Śliwiński trafił do siatki Pogoni. 3:0 dla gospodarzy.

W 74 minucie goście mieli dużą porcję szczęścia. Wolski zagrał do Śliwy, ale ten przestrzelił. Dwie minuty później za faul na Leandro sędzia wyrzucił z boiska Guzka i biało-niebiescy skończą mecz w osłabieniu.

W 81 minucie za Daniela Dybca na murawie zameldował się Bartosz Mudent.

W 90 minucie Radomiak wykorzystał jeszcze rzut karny po faulu bramkarza na Śliwińskim. Karny wykorzystał Cieciura.

Radomiak Radom 4:0 Pogoń II Siedlce