legia net

Pogoń II Siedlce, w swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej, przegrała na własnym boisku z Legią II Warszawa 0-3.

Już w 2. minucie 100% okazję miała Pogoń II Siedlce, a Kaszubowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, a dobitkę Dzięgielewskiego zablokowali defensorzy Legii II. Kilka minut później niezłą oskrzydlającą akcję przeprowadził Hołowina, ale jego dośrodkowanie skutecznie powstrzymali obrońcy biało-niebieskich. W 13 minucie kolejną akcję przeprowadzili goście, piłka została posłana w pole karne, a futbolówkę do własnej bramki skierował Panufnik. Pogoniści chcieli błyskawicznie odrobić straty i ruszyli do ataku, ale dobrze w bramce gości spisywał się Janocha. W 24 minucie blisko doprowadzenia do wyrównania był Zawadka, który doskonale główkował po wrzutce z rzutu rożnego, ale piłka powędrowała tuż nad poprzeczką. 9 minut później z dystansu niedokładnie strzelał Janusiewicz. Chwilę później fantastyczną sytuację miał Kaszubowski, ale jego strzał z 6. metra fenomenalnie obronił Janocha. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie wypracowała sobie już więcej okazji i Legia II prowadziła 1-0.

Drugą połowę doskonale rozpoczęli goście. W 48 minucie skutecznym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Michalak i podwyższył wynik spotkania na 2-0. Po tej bramce biało-niebiescy cały czas walczyli i próbowali zdobyć bramkę. W 53 minucie dobry strzał oddał Dzięgielewski, ale trafił zaledwie w boczną siatkę. Kilka minut później z dystansu szczęścia szukał Krawczyk, ale nie przymierzył zbyt dokładnie i piłka przeleciała ponad poprzeczką. W kolejnych minutach Legia II kontrolowała wydarzenia na boisku, nie pozwalając siedlczanom na stworzenie kolejnych sytuacji. W 70 minucie dobry strzał oddał Kalinkowski, ale piłka po rykoszecie minimalnie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Antoszczuka. W 76 minucie po świetnej oskrzydlającej akcji i dograniu Turzynieckiego bramkę zdobył Misiak. Po tej bramce wynik meczu już nie uległ zmianie i Legia II Warszawa zwyciężyła pewnie 3-0.

Pogoń II Siedlce-Legia II Warszawa 0-3 (0 -1)