1-liga

Ostatnia kolejka należąca do rundy jesiennej zakończona! Z powodu zmrożonej murawy przełożono spotkanie Dolcan – Widzew. Krótkie streszczenie wydarzeń z pozostałych boisk I ligi w poniższym podsumowaniu 19 serii spotkań.

Chrobry Głogów 0:0 Flota Świnoujście

Spokojna zima czeka kluby z Głogowa i Świnoujścia. Remis nie jest najgorszym wynikiem dla obu ekip.

Zagłębie Lubin 2:1 Chojniczanka Chojnice

Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak – Tomasz Mikołajczak

Ważne i bardzo ciężko wywalczone wręcz wyrwane punkty zostaną w Lubinie. Miedziowi nie mieli tego weekendu łatwego zadania, a gol zdobyty w 89 minucie przez snajpera Arka Woźniaka może odegrać wielką rolę na koniec sezonu.

Bytovia Bytów 2:1 Wigry Suwałki

Janusz Surdykowski 2x (1x – k) – Darvydas Sernas

Mimo zwycięstwa Bytovia kończy ten rok na miejscu barażowym. Podopieczni Pawła Janasa ograli innego beniaminka i sąsiada z tabeli, czyli Wigry 2:1.

Olimpia Grudziądz 0:2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Dariusz Kłus (s), Tomasz Foszmańczyk

W Grudziądzu gospodarze nie znaleźli sposobu na przyjezdnych. Czwarty zespół nie był w stanie ograć lidera I ligi. Po tej kolejce nie zmienia się sytuacja w tabeli dla obu drużyn.

GKS Tychy 0:1 Stomil Olsztyn

Ihor Skoba

W Jaworznie GKS znowu nie zadowolił swoich kibiców. Porażka zwłaszcza po niewykorzystaniu jedenastki jest jeszcze bardziej przykra. Gospodarze wciąż utrzymują się w czerwonej strefie tabeli.

GKS Katowice 1:0 Miedź Legnica

Przemysław Pitry

Tym razem nie lider strzelców – Grzegorz Goncerz, ale doświadczony Przemysław Pitry zapewnił trzy punkty GKS Katowice.  Miedź przezimuje na bezpiecznym miejscu.

Sandecja Nowy Sącz 3:1 Arka Gdynia

Maciej Bębenek, Armand Ella, Łukasz Grzeszczyk – Michał Szubert

Po 19 kolejce w centrum tabeli znajdują się zespoły z Nowego Sącza i Gdyni. Sandecja pewnie pokonała Arkę i tym samym ucieka z końca ligowej tabeli.

Pogoń Siedlce 0:2 Wisła Płock

Mikołaj Lebedyński, Piotr Ruszkul

To będzie z pewnością ciężka przerwa zimowa dla Pogoni. Siedlczanie muszą przygotować lepszą formę na wiosnę, aby powalczyć o ligowy byt. Na razie skończyło się to kolejną porażką. Tym razem Siedlczan pokonała czołowa drużyna I ligi.

Dolcan Ząbki : Widzew Łódź