DSC_3890

MKP Pogoń przegrał na wyjeździe z GKS Jastrzębie 1:2.

W składzie Pogoni nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza. Miejsce Jakuba Burka zajął Jakub Kowynia.

W 6 minucie Pogoń miała idealną sytuację na objęcie prowadzenia. Damian Szuprytowski wypuścił Damiana Nowaka, a ten nie potrafił skierować piłki do siatki. Goście odpowiedzieli strzałem Sebastiana Rogali w poprzeczkę bramki Jakuba Kowyni. W 14 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Kamil Jadach wszedł z futbolówką w pole karne i po minięciu Tomasza Lewandowskiego wpakował piłkę do siatki. Osiem minut później po akcji prawym skrzydłem GKS mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłkę w ostatniej chwili wybił jeden z defensorów. Za chwilę piłka znalazła się w siatce. Z rzutu rożnego dośrodkował jeden z miejscowych, a piłkę głową do siatki skierował João Guilherme.

Po zmianie stron siedlczanie próbowali odmienić losy spotkania. W ich poczynaniach brakowało jednak dokładności i strzałów na bramkę Jakuba Trojanowskiego. Gra w tej części spotkania była co chwilę przerywana przez sędziego z uwagi na ogromną ilość fauli. W 81 minucie piłkę w polu karnym trącił Nowak, lecz gospodarze wyszli z opresji. Za chwilę główkował Mateusz Majewski wprost w ręce golkipera. W 89 minucie po próbie podania Huberta Derlatki ręką piłkę w swoim polu karnym zatrzymał jeden z miejscowych. Rzut karny wykorzystał Cezary Demianiuk. Kontaktowe trafienie Pogonistów, było jedynym i tym samym porażka po czterech zwycięstwach z rzędu stała się faktem.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 4 listopada o 16:45 w Chojnicach z miejscową Chojniczanką.