DSC_6994

Miejski Klub Piłkarski „POGOŃ” Siedlce w odniesieniu do opublikowanego w dn. 30.05.2023 artykułu na stronie Meczyki.pl, pragnie ustosunkować się do przedstawianych informacji.

Klub zgodnie z posiadaną wiedzą stanowczo zaprzecza zawartym w artykule informacjom, jakoby zawodnicy Pogoni Siedlce na finiszu rozgrywek eWinner 2 Ligi byli motywowani przez przedstawicieli rywali ligowych.

Celem piłkarzy reprezentujących barwy Pogoni Siedlce jest wyłącznie dążenie do osiągania wyniku sportowego i zwycięstwa. Drużyna posiadając szanse na udział w barażach o grę w pierwszej lidze, do ostatniego momentu dokładała starań o osiągnięcie korzystnych rezultatów, pozwalających na walkę o awans.

Klub pragnie jednocześnie podkreślić, że na początku rundy wiosennej, zawodnicy oraz trenerzy pierwszego zespołu oraz Akademii wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich, realizowanego w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Policją.

Społeczność Pogoni Siedlce stanowczo sprzeciwia się wszelkiego rodzaju działaniom korupcyjnym. Jedynym celem drużyny w ostatnim meczu sezonu 2022/23 jest zwycięstwo w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg.

Wobec wszelkich publikacji zawierających nieprawdziwe informacje lub nieuprawnione insynuacje wobec Miejskiego Klubu Piłkarskiego „POGOŃ” Siedlce zarząd podejmie odpowiednie kroki prawne.