lewangoalski

MKP Pogoń w ćwierćfinałowym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski przegrał na własnym stadionie z I-ligowym Górnikiem Łęczna 0:1.

W wyjściowym składzie Pogonistów podobnie jak w poprzednich meczach pucharowych miejsce między słupkami zajął Jakub Kowynia. Na lewej obronie w porównaniu z poprzednim meczem ligowym zabrakło kontuzjowanego Krystiana Misia.

Przed meczem pamiątkowe statuetki otrzymali uczestnicy pamiętnego ćwierćfinałowego dwumeczu z sezonu 1987/88. Nagrody otrzymali: Jacek BednarczykMaciej BołbotowskiMirosław BorkowskiAdam BuzukAndrzej CabajAndrzej JanusiewiczJerzy KowalczykAriusz KurowskiTadeusz MarczakJan Osiej, Dariusz PajkaKrzysztof PawlusiewiczLech PoduchJan PółtorakJanusz Puchalski oraz Waldemar Szymański.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Ze strony Pogoni aktywny był Cezary Demianiuk, lecz jego akcjom brakowało wykończenia. Z biegiem czasu więcej z gry zaczęli mieć przyjezdni. Groźnie pod bramką Pogonistów było po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Miłosza Kozaka. Okazję na pokonanie Kowyni ponadto mieli: Szymon LewkotSouleymane Cissé i Karol Podliński.

Druga połowa połowa rozpoczęła się od rzutu wolnego dla Pogonistów. Do piłki ustawionej w dogodnym miejscu do oddania strzału podszedł Damian Nowak i uderzył w boczną siatkę. Można powiedzieć, że ta okazja była najgroźniejszą w spotkaniu w wykonaniu Pogonistów. W 74 minucie padł jedyny gol w spotkaniu. Po rzucie rożnym bitym przez Kozaka piłkę zgrał Lewkot, a Damian Zbozień wpakował piłkę do siatki. Mimo prób siedlczan w końcówce spotkania, nie udało im się doprowadzić chociażby do remisu i tym samym zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski na ćwierćfinale. Jest to powtórzenie sukcesu z 1988 roku.

W sztabie szkoleniowym Górnika znajduje się Kamil Socha, w przeszłości trener biało-niebieskich.

W sobotę 4 marca o 14:30 w Elblągu Pogoń zmierzy się w ramach eWinner II ligi z miejscową Olimpią.