29

MKP Pogoń pokonał w Warszawie miejscową Polonię 1:0! Zwycięskiego gola strzelił Przemysław Misiak.

Pierwsze minuty spotkania to badanie sił obu zespołów. W 24 minucie Pogoń objęła prowadzenie w meczu. Damian Szuprytowski posłał piłkę w pole karne gospodarzy, obrońca wybił futbolówkę wprost pod nogi Przemysława Misiaka, a ten z kilku metrów dał prowadzenie Pogonistom. Do przerwy Polonia starała się odrobić stratę, ale dobrze w defensywie sprawowali się piłkarze Pogoni.

Po zmianie stron Polonia walczyła o wyrównanie, ale na nic to się zdało. Do końca meczu Pogoń mądrze się broniła i utrzymała skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Zwycięstwo z Polonią jest czwartym z rzędu meczem bez porażki oraz bez straty gola przez Pogoń.

W barwach Polonii wystąpili byli zawodnicy MKP Pogoń: Michał Bajdur, Marcin Kluska i Adam Pazio, zaś w Pogoni zagrali: Cezary Bujalski i Marcinho, w przeszłości związani z klubem ze stolicy.

Teraz przed Pogonią zimowa przerwa. Nie jest wykluczone, że jeszcze przed urlopami zawodnicy Marka Saganowskiego rozegrają mecz sparingowy.