mkpmalkinia

Rezerwy Pogoni pokonały na wyjeździe MKS Małkinia 2:1 i tym samym awansowały do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski.

W meczu z Małkinią zagrali m.in. Szymon Mucha i Tomasz Wiewiórka, uprawnieni do gry w eWinner II lidze. Debiut w seniorach zaliczyli juniorzy: Filip Cabaj, Adam Obidziński, Krzysztof Popiołek, Kuba Prachnio oraz wracający do Pogoni z AKS SMS Łódź Piotr Krasnodębski.

Mecz miał wyrównany przebieg. Spotkanie obfitowało w sporo walki i okazji podbramkowych. Już w 2 minucie przed szansą stanął Szymon Mucha i uderzył obok bramki. Odpowiedzieli gospodarze strzałami Adama Najgrodzkiego i Przemysława Maliszewskiego. Za chwilę bramkarz Małkini Jakub Borowy musiał interweniować po strzale Wojciecha Kisielińskiego. W 10 minucie piłka znalazła się w siatce miejscowych. Do rzutu wolnego podszedł Patryk Rojek i uderzył nie do obrony. Dziewięć minut później padła wyrównująca bramka, a akcję gospodarzy zwieńczył trafieniem Cezary Maliszewski. W 27 minucie Tomasz Wiewiórka zszedł z futbolówką do środka, obsłużył wbiegającego Muchę, który wyprowadził Pogonistów na ponowne prowadzenie. Przed przerwą swoje okazje mieli jeszcze: Krystian Gryglak, Kisieliński i Mucha, lecz zabrakło skuteczności.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Rojka, który obronił Borowy. Dobitka Kisielińskiego zakończyła się trafieniem w poprzeczkę. Kolejne minuty to ataki z obu stron. Ze strony Pogoni okazje zmarnowali Kisieliński, Mucha i Adrian Wrzosek, zaś dla gospodarzy Cezary Maliszewski i Michał Zawistowski. W doliczonym czasie gry wynik ustalić mógł jeszcze debiutujący Adam Obidziński, ale nieczysto trafił głową w futbolówkę.

Ćwierćfinał forBET okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 21 września. Losowanie par tej rundy odbędzie się 9 września. Kolejne ligowe spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 11 września o 16:00 w Skórcu z Naprzodem.