DSC_4121

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Pogoni Siedlce z KKS 1925 Kalisz. Zespół Damiana Guzka przegrał 2:3.

W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się biało-niebiescy. W 16 minucie Cezary Demianiuk obsłużył Cezarego Bujalskiego, a ten dał biało-niebieskim prowadzenie. Sześć minut później podwyższyć mógł kolejny młodzieżowiec MKP Przemysław Misiak, lecz nie trafił w światło bramki. Kolejna szansa na gola dla siedlczan przytrafiła się w 42 minucie za sprawą próby Demianiuka. Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania po strzale Michała Boreckiego, ale dobrze w bramce spisał się Maciej Kikolski.

Druga połowa to lepsza gra drużyny z Kalisza. W 55 minucie wyrównującego gola zdobył Nikodem Zawistowski. Pięć minut później gospodarze byli już na prowadzeniu po trafieniu Néstora Gordillo. W 62 minucie poprzeczkę bramki Kikolskiego obił Kamil Koczy, a w 78 minucie na 3:1 trafił Mateusz Wysokiński. Pogoniści ruszyli do odrabiania strat. W 79 minucie kontaktowe trafienie zanotował Damian Nowak, a w końcówce spotkania przed szansą na doprowadzenie do remisu stanął Tomasz Lewandowski. Niestety, więcej goli w spotkaniu już nie padło.

Trenerem zespołu KKS 1925 jest były szkoleniowiec i piłkarz Pogoni Bartosz Tarachulski, zaś jego asystentem Przemysław Sałański, również w przeszłości pracujący w MKP. W barwach Pogoni w spotkaniu wystąpili: Ernest DzięciołNikodem Fiedosewicz, w przeszłości zawodnicy KKS 1925.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w piątek 26 sierpnia o 17:00 w Jastrzębiu Zdroju z miejscowym GKS.

eWinner II liga

7 kolejka

KKS 1925 Kalisz – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)

Bramki: Nikodem Zawistowski 55, Néstor Gordillo 60, Mateusz Wysokiński 78 – Cezary Bujalski 16, Damian Nowak 79

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (86, 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 71. Kamil Koczy (75, 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki (70, 6. Kasjan Lipkowski), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (86, 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (67, 23. Nikodem Fiedosewicz), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho (46, 31. Ernest Dzięcioł), 6. Mateusz Piotrowski (67, 11. Robert Prochownik), 8. Kamil Włodyka – 20. Cezary Bujalski (29, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Filip Kendzia 15, Maciej Krakowiak 17, Kamil Koczy 42, Jakub Głaz 90+3 – Ernest Dzięcioł 49, Mateusz Piotrowski 53, Tomasz Lewandowski 90

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)