298766224_423886679714758_7367293748627556073_n

W spotkaniu 6 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Motor Lublin 2:1.

Pierwsza połowa była wyrównana. Po kilku okazjach z obu stron, w 39 minucie prowadzenie objął zespół gości. Motor szybko rozegrał wrzut z autu, w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Żebrakowski, który zdołał odwórcić się z piłką i pokonać bezradnego Macieja Kikolskiego.

Druga połowa dopiero w końcówce przyniosła emocje. Do rzutu wolnego blisko pola karnego podszedł Maciej Wichtowski i uderzeniem od słupka wyrównał stan meczu. Cztery minuty później drużyna Damiana Guzka cieszyła się z prowadzenia. Cezary Bujalski odzyskał piłkę w środkowej części boiska, pobiegł w kierunku bramki Pawła Budzyńskiego i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W końcówce Motor próbował wyrównać, ale nie stworzył sobie ku temu dogodnej okazji.

W Pogoni zagrał Maciej Kołoczek, w przeszłości zawodnik Motoru. Z kolei w zespole gości zagrali Piotr Ceglarz i Mariusz Rybicki, kiedyś piłkarze biało-niebieskich.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 20 sierpnia o 17:00 w Kaliszu z miejscowym KKS 1925.

eWinner II liga

6 kolejka

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (0:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 79, Cezary Bujalski 83 – Michał Żebrakowski 39

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 24. Przemysław Misiak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 8. Kamil Włodyka) – 31. Ernest Dzięcioł (68, 9. Damian Nowak), 6. Mateusz Piotrowski (46, 20. Cezary Bujalski), 7. Damian Szuprytowski – 29. Marcinho (62, 11. Robert Prochownik), 56. Cezary Demianiuk

Motor: 1. Paweł Budzyński – 17. Filip Wójcik, 14. Maksymilian Cichocki, 21. Sebastian Rudol, 3. Kamil Rozmus – 7. Mariusz Rybicki (86, 20. Damian Sędzikowski), 6. Piotr Kusiński, 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz, 24. Leszek Jagodziński (80, 80. Mikołaj Kosior) – 9. Michał Żebrakowski (70, 11. Ezana Kahsay)

Żółte kartki: Marcinho 24, Damian Szuprytowski 38, Cezary Demianiuk 90+1 – Leszek Jagodziński 46, Kamil Rozmus 81, Ezana Kahsay 90+2

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)