DSC_5490

W inauguracyjnym spotkaniu eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała w Lubinie z rezerwami Zagłębia 0:1.

Debiut w drużynie Pogoni zaliczyli: Maciej Kikolski, Damian Nowak i Damian Szuprytowski, a ponowny debiut: Ernest Dzięcioł i Tomasz Lewandowski.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu wzmocnionych rezerw ekstraklasowicza. Najlepszą okazję gospodarze stworzyli sobie po strzale Rafała Adamskiego, kiedy to piłka trafiła w poprzeczkę. Ze strony biało-niebieskich swoją szanse mieli m.in. Cezary Demianiuk i Damian Nowak.

Pierwszego gola w nowym sezonie kibice doczekali się w 52 minucie spotkania. Cheikhou Dieng najpierw trafił w rękę Macieja Wichtowskiego, lecz za chwilę dobił strzał i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Po godzinie gry Pogoń miała szanse na odpowiedź po rzucie wolnym podyktowanym za faul na Cezarym Bujalskim, lecz Nikodem Fiedosewicz trafił wprost w ręce bramkarza. W 68 minucie Demianiuk dośrodkował w pole karne, a Bujalski głową sprawdził czujność bramkarza Zagłębia. Kilkanaście minut później znów znać o sobie dał Dieng, który niewiele pomylił się uderzając na bramkę Macieja Kikolskiego. Pogoniści próbowali jeszcze zmienić losy spotkania w ostatnich minutach, brakowało klarownych sytuacji pod bramką gospodarzy.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w Siedlcach, w sobotę 23 lipca o 17:00 z Polonią Warszawa.