DSC_1916

W kolejnym meczu sparingowym MKP Pogoń przegrał z ligowym rywalem – Zniczem Pruszków 2:5.

Początek spotkania był wyrównany. W 18 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Patryk Czarnowski główkował nad poprzeczką. Dwie minuty później padł gol. Paweł Moskwik wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Maciej Firlej skierował ją głową do siatki. W 24 minucie odpowiedzieli siedlczanie strzałem Roberta Prochownika zza szesnastki. Kolejną okazję dla biało-niebieskich miał Maciej Wichtowski, który próbował zaskoczyć Piotra Misztala strzałem z rzutu wolnego. W 36 minucie Mateusz Możdżeń uderzył na bramkę Jakuba Kowyni z kilkunastu metrów, ale siedlecki bramkarz nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Znicz podwyższył prowadzenie. Dawid Barnowski przedarł się prawą stroną boiska, trafił w Kowynię, a ratujący sytuację Wichtowski nie był w stanie wybić futbolówki z linii bramkowej.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej akcji Czarnowskiego z Firlejem, ale piłka trafiła prosto w Dawida Smuga. Chwilę później Pogoń zdobyła kontaktowego gola. Dawid Barnowski faulował w polu karnym Cezarego Bujalskiego, a jedenastkę pewnie wykorzystał Damian Nowak. W 55 minucie Nowak chciał zaskoczyć Misztala strzałem zza narożnika pola karnego. Zemściło się to za chwilę po drugiej stronie boiska, gdzie dużo miejsca miał Firlej i ładnym strzałem zdobył kolejnego gola. Sześć minut później były Pogonista strzałem głową skompletował hattricka po dośrodkowaniu Patryka Skóreckiego. W 70 minucie było 5:1. Krystian Tabara wyłożył futbolówkę Firlejowi, któremu nie pozostało nic innego jak skierować do siatki. W końcówce meczu siedlczan było stać na jeszcze jednego gola autorstwa Bujalskiego po podaniu Szymona Muchy.

W Pogoni wystąpili byli zawodnicy Znicza: Maciej Wichtowski i Kamil Włodyka. Z kolei w drużynie z Pruszkowa zagrali: Maciej Firlej i Krystian Matwiejczuk, w przeszłości reprezentujący Pogoń.

Kolejny sparing podopieczni Damiana Guzka rozegrają w sobotę 9 lipca o 11:00 w Siedlcach z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:5 (0:2)

Bramki: Damian Nowak 52 (k), Cezary Bujalski 87 – Maciej Firlej 20, 56, 62, 70, Maciej Wichtowski 45+1 (s)

Pogoń: 97. Jakub Kowynia (46, 12. Dawid Smug) – 24. Przemysław Misiak (46, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski (76, 10. Bartosz Wicenciak), 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (73, 3. Szymon Mucha) – 22. Marcinho (73, 32. Mikołaj Misiak), 6. Mateusz Piotrowski, 27. Ernest Dzięcioł (46, 8. Kamil Włodyka), 7. Damian Szuprytowski (73, 17. Filip Brojek), 17. Robert Prochownik (46, 20. Cezary Bujalski) – 25. Cezary Demianiuk (46, 14. Damian Nowak)

Znicz: Piotr Misztal – 5. Krzysztof Winglarek, 3. Dmytro Juchymowycz, 18. Łukasz Bogusławski (46, 4. Maksymilian Brejnak) – 17. Dawid Barnowski (68, 7. Krystian Tabara), 6. Krystian Pomorski (83, 16. Krystian Matwiejczuk), 8. Mateusz Możdżeń (61, 10. Patryk Skórecki), 13. Shuma Nagamatsu (83, 14. Kacper Flisiuk), 11. Paweł Moskwik (46, 15. Kamil Niewiadomski) – 2. Patryk Czarnowski (61, 19. Filip Składowski), 9. Maciej Firlej (73, 20. Wiktor Nowak)

Żółte kartki: Cezary Demianiuk 31, Tomasz Lewandowski 64 – Łukasz Bogusławski 44

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)