DSC_6923

W pierwszym letnim sparingu MKP Pogoń uległ w Łęcznej miejscowemu Górnikowi 2:3.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą trafienia Damiana Gąski. Chwilę później odpowiedział Marcinho, a w 21 minucie po golu Damiana Szuprytowskiego to Pogoniści wyszli na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Górnika, który po bramkarz Rubéna Lobato i Serhija Krykuna objął ponownie prowadzenie. Po zmianie stron kolejne gole nie padły.

W Pogoni sprawdzani byli m.in.: bramkarz Jakub Kowynia (Legia II Warszawa) oraz środkowy obrońca Patryk Czerech (Jagiellonia II Białystok).

Zespół Górnika prowadzi były trener Pogoni – Marcin Prasoł.

29 czerwca Pogoniści mieli zmierzyć się w sparingu z ligowym rywalem – Wigrami Suwałki. Klub z Podlasia wycofał się z rozgrywek i mecz stanął pod znakiem zapytania.

Sparing

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 3:2 (3:2)

Bramki: Damian Gąska 15, Rubén Lobato 34 (k), Serhij Krykun 41 – Marcinho 16, Damian Szuprytowski 21

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski (60, 33. Tomasz Woźniak) – 27. Serhij Krykun (70, 4. Szymon Zabłotny), 32. Jonathan de Amo (63, 93. Karol Turek), 3. Wiktor Łychowydko (70, 14. Marcel Obroślak), 40. Jozef Menich (46, 28. Kamil Duda), 26. Rubén Lobato (75, 16. Karol Pendel) – 8. Álex Serrano (46, 20. Pawło Czmełenko), 10. Szymon Drewniak (70, 70. Michał Szałachowski), 17. Łukasz Szramowski (57, 23. Jesús Díaz) – 9. Damian Gąska (75, 90. Luiz Mołodecki), 11. Dawid Tkacz (53, 7. Artur Amroziński)

Pogoń: 12. Dawid Smug (46, 97. Jakub Kowynia) – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 24. Przemysław Misiak, 23. Nikodem Fiedosewicz (46 Marcel Stefaniak) – 22. Marcinho, 7. Damian Szuprytowski (46, 8. Kamil Włodyka), 6. Mateusz Piotrowski, 9. Ernest Dzięcioł, 18. Robert Prochownik (46 Cezary Bujalski) – 25. Cezary Demianiuk. Grali także: Michał Musik, Marcin Bawolik, Bartosz Wicenciak, Camilo Villarreal, Patryk Czerech, Dawid Ardej, Adrian Wrzosek, Filip Brojek

Żółta kartka: Maciej Wichtowski

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin)