30

Pogoń Siedlce pokonała w wyjazdowym spotkaniu Lecha II Poznań 3:0. Dwie bramki strzelił Maciej Górski, a jedno trafienie dołożył Krystian Miś.

W składzie Pogoni zabrakło m.in. Miłosza Przybeckiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Od 12 minuty biało-niebiescy prowadzili 1:0. Odegranie Wojciecha Trochima wykorzystał Maciej Górski, który z ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce. Po niespełna pół godzinie gry było 2:0. W polu karnym faulowany był Kamil Włodyka i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Górski i podwyższył prowadzenie. Cztery minuty później padł kolejny gol dla MKP. Krystian Miś odebrał piłkę przeciwnikowi i umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. W końcówce odsłony szansę na zmniejszenie strat miał Siergiej Kriwiec, a dla Pogoni Marcinho. Więcej goli jednak do przerwy nie padło.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Lecha II. W 47 minucie szansę na gola miał Michał Skóraś, lecz w dobrej sytuacji przestrzelił. Siedem minut później rzut karny podyktowany za faul Macieja Wichtowskiego na Kriwcu obronił Dawid Smug. Jedenastkę wykonywał sam poszkodowany. Chwilę potem Filip Marchwiński groźnie główkował w słupek. Po okresie ataków Lecha, znów do głosu zaczęli dochodzić Pogoniści. W 70 minucie dobry strzał oddał Mateusz Piotrowski, ale na posterunku był Bartosz Mrozek. Za chwilę Marcinho miał szansę na gola, ale górą okazał się bramkarz gospodarzy. Blisko skompletowania hattricka był Górski, lecz piłka po jego strzale obiła jedynie poprzeczkę.

Trenerem Lecha II jest Artur Węska, w przeszłości będący w sztabie szkoleniowym Pogoni.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 26 marca o 15:00 z Garbarnią Kraków. Mecz odbędzie się w Siedlcach.

eWinner II liga

24 kolejka

Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 0:3 (0:3)

Bramki: Maciej Górski 12, 29 (k), Krystian Miś 33

W 54 minucie Siergiej Kriwiec (Lech II) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Smug obronił).

Lech II: 1. Bartosz Mrozek – 22. Jakub Zagórski (81, 13. Igor Kornobis), 20. Adrian Laskowski, 2. Maksymilian Pingot, 3. Ksawery Kukułka – 10. Michał Skóraś, 18. Filip Marchwiński (69, 16. Maksym Czekała), 8. Łukasz Norkowski (81, 21. Patryk Gogół), 15. Siergiej Kriwiec, 23. Jakub Antczak (46, 7. Tymoteusz Klupś) – 19. Norbert Pacławski (59, 9. Łukasz Spławski)

Pogoń: 1. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz (70, 56. Cezary Demianiuk) – 29. Marcinho (86, 99. Bartosz Wicenciak), 8. Kamil Włodyka (65, 91. Jakub Sinior), 6. Mateusz Piotrowski, 9. Wojciech Trochim (70, 10. Marcin Kozłowski), 2. Krystian Miś (86, 11. Wiktor Preuss) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Jakub Antczak 45, Michał Skóraś 78, nieznany 90 (na ławce) – Krystian Miś 43, Marcinho 66, Jakub Sinior 72, Wiktor Preuss 87

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)