c664b0023186be13189497039417a536

Siedlecka Pogoń w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski pokonała w Ostródzie miejscowy Sokół 2:0. Obie bramki dla biało-niebieskich strzelił Maciej Górski.

Pogoniści rozegrali pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Damiana Guzka. Podobna sytuacja wystąpiła u rywali siedlczan, gdzie po raz pierwszy na ławce trenerskiej usiadł Hubert Błaszczak.

W pierwszej połowie bramki nie padły, ale okazje na to były. Najlepsze dla gości stworzyli sobie Maciej Górski, Wojciech Trochim i Miłosz Przybecki, lecz nie potrafili oni spowodować kapitulacji bramkarza gospodarzy – Marcina Staniszewskiego. Ze strony Sokoła dwukrotnie strzał na bramkę Rafała Misztala oddał Ernest Słupski.

Pierwsza akcja Sokoła po przerwie mogła zakończyć się bramką, lecz dobrze w bramce spisał się Misztal. Marcin Kozłowski dograł do Górskiego, a ten dał prowadzenie biało-niebieskim. W 69 minucie zespół z Ostródy mógł wyrównać, ale strzał Patryka Skóreckiego obronił Misztal. Siedlczanie ustalili wynik meczu w końcówce meczu, kiedy to ponownie Kozłowski obsłużył Górskiego, a ten z kilkunastu metrów zdobył swojego drugiego gola.

Losowanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na piątek 1 października o godz. 12:00. Runda odbędzie się w środę 27 października i 3 listopada.

Kolejne spotkanie zespół siedleckiej Pogoni rozegra w niedzielę 3 października o 14:00 w Siedlcach z KKS 1925 Kalisz.