DSC_1916

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały na głównym boisku stadionu ROSRRiT Oskara Przysucha 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Krystian Mikołajewski.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu zmiany boiska. Mecz rozegrany na głównej płycie stadionu ROSRRiT. W drużynie Pogoni w wyjściowym składzie pojawiło się dziesięciu zawodników z kadry II-ligowca.

Pierwsza połowa była wyrównana i nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. W 9 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Wiktor Preuss. Pogoniści próbowali zagrozić bramce Oskara po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Marcina Burkhardta, jednak nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Więcej działo się w drugiej połowie meczu. Już w 48 minucie z prawej strony dośrodkowywał Franciszek Wróblewski, piłka trafiła do Krystiana Mikołajewskiego, który umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to wymiana ciosów obu drużyn. Ze strony gości z rzutu wolnego niecelnie uderzył Michał Bojek, zaś z Pogoni okazji na gola nie wykorzystali Mateusz Piotrowski i Cezary Bujalski. W końcówce Oskar próbował za wszelką cenę wyrównać (uderzał m.in Cezary Kubryn), lecz obrona siedlczan była nie do przejścia.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń II rozegra za tydzień w sobotę 5 czerwca o 17:00 w Pionkach z Prochem.