pogonpolkowice13

Siedlecka Pogoń w ramach 26 kolejki przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Polkowice 1:3. Jedynego gola dla Pogoni zdobył Maciej Firlej.

W kadrze meczowej biało-niebieskich, w porównaniu z meczem z Bytovią nastąpiła jedna zmiana. Za pauzującego Tomasza Wełnę do dwudziestki powołany został Bartosz Brodziński. Na ławce trenerskiej zabrakło Bartosza Tarachulskiego, który w poprzednim spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę. Funkcję pierwszego trenera pełnił Przemysław Sałański, a Tarachulski z trybun obejrzy także spotkanie z Błękitnymi w Stargardzie.

W 7 minucie po błędzie defensywy goście mogli objąć prowadzenie po wyjściu sam na sam Filipa Baranowskiego z bramkarzem, ale górą w tym pojedynku okazał się Mikołaj Smyłek. Cztery minuty później po podaniu Bartosza Wiktoruka Maciej Firlej uderzył wprost w bramkarza Marcina Furtaka. Z biegiem czasu to polkowiczanie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W 34 minucie groźnie główkował Mariusz Szuszkiewicz. Tuż przed przerwą Górnik przewagę udokumentował bramką. Błąd popełnił Bartłomiej Olszewski, piłkę przejął Eryk Sobków i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Mimo że Pogoniści mieli swoje sytuacje, brakowało „kropki nad i”. W 59 minucie Dominik Sadzawicki dośrodkował wzdłuż bramki, ale Firlej nie sięgnął wślizgiem futbolówki. Cztery minuty później Maciej Kowalski-Haberek niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pogoniści wyrównali. Olszewski dośrodkował z rzutu wolnego, a Firlej głową umieścił piłkę w siatce. Zamiast pójść za ciosem, Pogoniści znowu popełnili błąd w defensywie. Obchodzący urodziny Damian Mosiejko dopuścił się faulu w polu karnym na Szuszkiewiczu i sędzia wskazał na wapno. Po raz drugi prowadzenie swojej drużynie dał strzałem z 11 metrów Sobków. Pogoniści próbowali jeszcze raz wyrównać stan meczu po próbach Oskara Repki (główkował po rzucie rożnym) i Mosiejki (strzał z rzutu wolnego), ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Broniący się w końcówce meczu goście skontrowali Pogonistów w ostatniej akcji meczu i Sobków po ładnym strzale z dystansu ustalił wynik spotkania na 3:1, a także skompletował hattricka.

Następne spotkanie Pogonistów czeka w niedzielę 21 czerwca o 16:00 w Stargardzie z Błękitnymi.