DSC_3519

W meczu 25 kolejki siedlecka Pogoń na własnym stadionie wygrała z Bytovią Bytów 2:1. Obie bramki dla biało-niebieskich zdobył Tomasz Margol.

W kadrze meczowej na spotkanie z Bytovią nastąpiła jedna roszada. Na miejsce Bartłomieja Urbańskiego wskoczył Jakub Romanowicz.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Już w 2 minucie goście z Bytowa mogli objąć prowadzenie po rzucie wolnym, ale dobrze spisał się w bramce Mikołaj Smyłek. W 26 minucie padła pierwsza bramka w spotkaniu. W pole karne dośrodkował Norbert Wojtuszek, a Tomasz Margol otworzył wynik spotkania. Niespełna dwie minuty później Pogoń prowadziła już 2:0. Po rzucie rożnym bitym przez Adama Mójtę, piłkę w stronę bramki skierował Tomasz Wełna, odbił ją Maciej Gostomski, ale skutecznie dobijał Margol i ponownie wpisał się na listę strzelców. W 32 minucie Bytovia miała rzut wolny z okolicy 20 metra. Do futbolówki podszedł Daniel Feruga i pewnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola, nieprzeciętnej urody. Feruga jeszcze przed przerwą mógł wyrównać, lecz nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron Bytovia próbowała narzucić swój styl gry i atakować, ale grająca z kontry Pogoń stworzyła więcej klarownych sytuacji i powinna podwyższyć prowadzenie. W 54 minucie Maciej Firlej zagrał do Bartosza Wiktoruka, a ten strzelił wprost w Gostomskiego. Kilkanaście minut później Firlej próbował pokonać bramkarza gości, lecz zablokowany przez obrońcę strzelił zbyt lekko. Cztery minuty później Firlej po podaniu Dominika Sadzawickiego zmarnował 100% sytuację, gdzie mając przed sobą bramkę uderzył tuż obok niej. W końcówce okazję na gola dla Pogoni miał jeszcze Oskar Repka, który kończąc akcję po rzucie rożnym trafił w słupek, a dobijający Wełna uderzył wysoko nad bramką.

Już w najbliższą środę 17 czerwca o 17:00 MKP Pogoń w Siedlcach podejmie Górnik Polkowice. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.