DSC_2739

Siedlecka Pogoń przegrała we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 1:2.

Siedlczanie do meczu przystąpili w identycznym zestawieniu jak w Wejherowie. Na ławce dodatkowo usiedli powracający po dyskwalifikacji Marcin Kozłowski I i Tomasz Margol.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, bez klarownych sytuacji z obu stron. Wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami drużyna Lecha, w 15 minucie objęła prowadzenie. Ołeksandr Jacenko mimo obstawy kilku defensorów Pogoni uderzył na bramkę Mikołaja Smyłka, a piłka znalazła się w siatce. Okazję na podwyższenie miał również Paweł Tomczyk, główkując obok bramki. W 23 minucie Pogoniści wyrównali po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego i samobójczym trafieniu Tomasza Dejewskiego. Kilka minut później okazję miał Maciej Firlej, lecz jego strzał został zablokowany. W końcówce odsłony znów Firlej stanął przed szansa na gola, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

W 48 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Pogoni, kiedy to Tomczyk znalazł się w dobrej sytuacji, ale Smyłek przy pomocy Tomasza Wełny nie dał się pokonać. W dalszej części mimo kilku prób obu stron, piłka nie znalazła drogi do bramki. W 69 minucie Pogoń miała idealną sytuację na objęcie prowadzenia. Akcja Norberta Wojtuszka, zgranie do Oskra Repki, ten wystawił do Firleja, ale napastnik Pogoni uderzył wprost tam gdzie stał bramkarz Karol Szymański. W 77 minucie siedlczanie stracili gola. Tomasz Kaczmarek zagrał na linii pola karnego do Bartosza Bartkowiaka, a ten pięknym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. W 80 minucie po centrze Bartłomieja Olszewskiego Marcin Kozłowski I mógł wyrównać, ale przestrzelił. W 87 minucie po rzucie rożnym Ivan Očenáš główkując trafił w poprzeczkę.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają w sobotę 13 czerwca o 17:00 z Bytovią Bytów. Mecz odbędzie się w Siedlcach, bez udziału publiczności.