DSC_1155

W ostatnim w tym roku meczu wyjazdowym siedlecka Pogoń wygrała w Rzeszowie z Resovią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Maciej Firlej.

Pogoniści do Rzeszowa pojechali bez pauzującego za kartki Bartosza Brodzińskiego i kontuzjowanego Tomasza Margola. Po ponad miesięcznej przerwie do wyjściowego składu powrócił Aya Diouf.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć więcej z gry mieli faworyzowani gospodarze. Siedlczanie kilka razy mogli pokusić się o wyjście na prowadzenie, jednak zabrakło skuteczności. Pierwszej połowy nie skończył jeden z graczy Resovii Kamil Radulj, który w 38 minucie musiał opuścić plac gry, za otrzymanie czerwonej kartki (druga żółta). Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła groźniej zaatakować i pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym, bezbramkowym remisem.

W drugiej części meczu, mimo że Resovia grała o jednego zawodnika mniej, to dalej sprawiała wrażenie drużyny atakującej. Siedlczanie czekali na swoją szansę po grze z kontry. Mimo ataków, to w 76 minucie niespodziewanie siedlczanie objęli prowadzenie. Piłkę przejął Maciej Firlej, obrócił się z piłką i nie dał szans na skuteczną interwencję Wojciechowi Danielowi. W 80 minucie siły się wyrównały. Drugą żółtą kartką w spotkaniu upomniany został Bartłomiej Olszewski i musiał opuścić plac gry. W końcówce spotkania siedlczanie grali ostrożnie i nie dopuścili do zagrożenia pod swoją bramką. Ostatecznie siedlczanie wrócili do Siedlec z tarczą!

Z powodu absencji za kartki otrzymane w meczu z Resovią, z Legionovią nie zagrają: Damian Mosiejko i Bartłomiej Olszewski.

W Resovii zagrał były Pogonista – Adrian Dziubiński.

Ostatnie spotkanie w 2019 roku Pogoń rozegra na własnym stadionie 1 grudnia o 13:00. Siedlczanie podejmą w derbach Mazowsza Legionovię Legionowo.