_DSC3906

Siedlecka Pogoń odniosła pierwsze w sezonie domowe zwycięstwo. Biało-niebiescy pokonali Gryf Wejherowo 1:0 po bramce Piotra Marcińca.

W porównaniu z poprzednim spotkaniem w siedleckim zespole nastąpiła jedna zmiana w składzie – Damiana Mosiejkę zastąpił powracający po krótkiej przerwie Bartłomiej Olszewski. Poza kadrą znaleźli się m.in. kontuzjowani Adam Mójta i Oskar Repka.

Spotkanie aktywniej rozpoczęli goście. Okazje na gola dla Gryfa stworzyli sobie dwukrotnie Maksymilian Hebel i Mikołaj Gabor. Ostatecznie Piotr Smołuch zachował czyste konto. W 20 minucie strzał oddali siedlczanie za sprawą niecelnego uderzenia Kacpra Skibickiego. Chwilę potem Piotr Marciniec zagrał do Macieja Firleja, który uderzył obok bramki. W 27 minucie Bartosz Brodziński niecelnie uderzył z rzutu wolnego. Dla gości szansę miał Gabor, ale również nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej odsłony Marciniec nie trafił w bramkę, a Hebel strzelił wprost w Smołucha.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się piłkarze Kamila Sochy, ale to goście początkowo stwarzali zagrożenie. W 52 minucie Mariusz Sławek zagrał do Mateusza Majewskiego, który niecelnie główkował. Podobnie zakończyła się próba Oskara Sikorskiego. W 71 minucie pierwszy kontakt z piłką Kacpra Falona, mógł zakończyć się golem, ale Pogonista trafił jedynie w boczną siatkę. Trzy minuty później Bartosz Wiktoruk potężnym uderzeniem z rzutu wolnego sprawił wiele problemów Dawidowi Leleniowi. Kwadrans przed końcem spotkania Pogoń objęła prowadzenie. Marciniec przyjął piłkę w polu karnym, a po kilku kontaktach z futbolówką oddał strzał, który zakończył się bramką. W końcówce Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie, lecz Falon po zagraniu Skibickiego uderzył obok słupka.

W drużynie Gryfa zagrał były Pogonista – Marcin Burkhardt.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń zagra na własnym stadionie z Lechem II Poznań. Mecz zaplanowano na sobotę 31 sierpnia o 16:00.