Pogoń Siedlce

Niedziela z Siarką

26.04.2019, autor: KS

DSC_7722

Pogoń Siedlce zapewniła sobie utrzymanie w II lidze po wygranej w Łęcznej. Czas na walkę o jak najwyższe miejsce w tabeli.

Pogoniści są już pewni swego, jednak nie zamierzają odpuszczać. Passa 13 kolejnych meczów bez porażki budzi wrażenie, a rywale coraz częściej określają formę siedlczan jako „rewelacyjna”. Przedostatnim wyjazdowym rywalem Pogoni w sezonie 2018-19 będzie Siarka Tarnobrzeg.

W rundzie jesiennej biało-niebiescy wygrali 2:1 po golach Adriana Paluchowskiego i Andrzeja Rybskiego. Honorową bramkę dla Siarki zdobył Krzysztof Ropski. To był mecz numer 11 w historii obu drużyn.  Pogoń wygrała 6 razy, 4-krotnie lepsza była Siarka, raz padł remis. W bramkach lepsi są siedlczanie: 18-17.

Trenerem Siarki jest Ryszard Komornicki. Były reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 1986 roku. W ośmiu pierwszych meczach pod jego wodzą tarnobrzeżanie zanotowali trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Komornicki jeszcze nie zaznał smaku porażki na własnym terenie.

Arbitrem spotkania będzie Marcin Bielawski z Katowic. Sędzia prowadził dwa spotkania biało-niebieskich w sezonie 2013-14: wygrany 3:2 z Garbarnią w Krakowie oraz zremisowany 1:1 u siebie ze Stalą Rzeszów.

Początek niedzielnego meczu o 17:00.

 

Pauza:

Maciej Wichtowski (8 żółtych kartek)

 

Zagrożeni pauzą:

Tomasz Margol (11 żółtych kartek)

Damian Mosiejko (7 żółtych kartek)

Piotr Marciniec (3 żółte kartki)Copyright © MKP POGOŃ SIEDLCE. Wszelkie prawa zastrzeżone.