DSC_7338

Pogoniści udali się na święta w dobrych humorach. Siedlczanie wygrali 4:1 z Błękitnymi Stargard.

Trener Marcin Prasoł dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Dwóch z powodów kartkowych: Adama Pazia zastąpił Tomasz Margol, zaś Adama MójtęTomasz Zając. Ponadto Andrzej Rybski ustąpił miejsca Piotrowi Marcińcowi, a Damian Mosiejko Kacprowi Szymankiewiczowi.

Mecz poprzedziła chwila ciszy ku pamięci niedawno zmarłego Jana Niedźwiedzkiego.

W 4 minucie Grzegorz Rogala próbował wkręcić z rzutu rożnego, jednak Piotr Smołuch nie dał się zaskoczyć. Po chwili kapitan Błękitnych ponownie sprawdził czujność siedleckiego golkipera. Tym razem z dystansu. Smołuch obronił, choć nie bez problemów. Stargardzianie nie planowali zwolnić tempa. Smołuch w odstępie kilkunastu sekund odbił dwa strzały Adriana Kwiatkowskiego oraz dobitkę Mateusza Kwiatkowskiego. Po kwadransie Pogoń oddała pierwszy celny strzał. Margol nie trafił czysto w piłkę po dokładnej wrzutce Bartosza Wiktoruka z rzutu wolnego. To był zwiastun kłopotów gości ze Stargardu. W 19 minucie Bartłomiej Olszewski zacentrował na głowę Margola, który pokonał rozpaczliwie interweniującego Mariusza Rzepeckiego. Kilka chwil później Wojciech Błyszko popchnął Kamila Walkowa na oczach sędziego Piotra Idzika. Do jedenastki podszedł Maciej Wichtowski. Jego pierwszy strzał obronił Rzepecki, jednak przy dobitce był bezradny. W 33 minucie Walków był bliski swojaka. Napastnik Pogoni główkował w słupek własnej bramki. W końcówce pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy nie przyniósł większych emocji. W 52 minucie koncentrację Smołucha sprawdził Michał Cywiński. Siedlczanie długo czekali na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali. Po wrzutce Olszewskiego z rzutu rożnego Rzepecki nie zapanował nad piłką, ale Walków nie zdołał wygarnąć piłki golkiperowi przyjezdnych. W 67 minucie padł kuriozalny gol dla Pogoni. Jakub Ostrowski został nabity przez Błyszkę, co zaskoczyło Rzepeckiego. Po swojaku na tablicy pojawiło się 3:0 dla gospodarzy. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Sebastian Pociecha przestrzelił z ostrego kąta. W 87 minucie Pogoń skonstruowała kapitalną akcję. Po wrzutce Walkowa setkę miał Marciniec, lecz Rzepecki popisał się skuteczną interwencją. Niewykorzystana sytuacja zemściła się momentalnie. Honorową bramkę dla Błękitnych zdobył po strzale z głowy aktywny od pierwszych minut Rogala. Ostatnie słowo należało do siedlczan. W ostatniej akcji meczu Walków pokonał Rzepeckiego w sytuacji sam na sam. Asystował Pociecha. Pogoń wygrała 4:1.

W Błękitnych zagrali byli piłkarze Pogoni: Piotr Kurbiel i Jakub Szrek.

W środę 24 kwietnia o 17:00 Pogoń zagra w Łęcznej z Górnikiem.

29 kolejka

Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 4:1 (2:0)

Bramki: Tomasz Margol 19, Maciej Wichtowski 22, Jakub Ostrowski 67 sam, Kamil Walków 90+3 – Grzegorz Rogala 88

W 22 minucie Maciej Wichtowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (85, 15. Paweł Łydkowski) – 17. Mateusz Bochnak (72, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk, 27. Kacper Szymankiewicz (90, 5. Sebastian Krawczyk), 7. Tomasz Zając (53, 11. Dariusz Brągiel) – 9. Kamil Walków

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 21. Grzegorz Rogala – 11. Krystian Sanocki, 15. Junpei Shimmura (72, 9. Piotr Kurbiel), 6. Filip Karmański (28, 7. Michał Cywiński), 23. Mateusz Kwiatkowski (74, 16. Błażej Starzycki), 17. Adrian Kwiatkowski (41, 8. Marcin Gawron) – 10. Przemysław Brzeziański

Żółte kartki: Mateusz Bochnak 2, Bartłomiej Olszewski 23 – Filip Karmański 25

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)