DSC_2094

Wygrana Pogoni Siedlce ze Stalą Mielec odbiła się szerokim echem w mediach.

sport.onet.pl

Pogoń Siedlce niespodziewanie lepsza od Stali Mielec

Gospodarze obudzili się dopiero w drugiej połowie. W 47 minucie Damian Primel w znakomity sposób obronił uderzenie Michała Wrzesińskiego z narożnika pola karnego. Nie brakowało też mniej konkretnych sytuacji, które nie zakończyły się oddaniem strzału. W 64 minucie mielczanie byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Po strzale Sebastiana Bergiera, siedlczan uratował Szymon Przystalski.

nowiny24.pl

Niespodzianka w Siedlcach

Nieźle spisywał się również Sebastian Bergier, który znajdował się w naprawdę dobrych sytuacjach, ale niestety w decydujących momentach znów zawodziła skuteczność. PGE Stal znów została więc ukarana za niewykorzystywanie szans. W 70 minucie Adrian Paluchowski idealnie obsłużył Mateusza Bochnaka i było 1:1. W 77 minucie było już 2:1 dla Pogoni! Arkadiusz Górka sfaulował Piotra Marcińca na 18 metrze, a sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny. Ze stojącej piłki idealnie przymierzył Mójta i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy.

sportowefakty.wp.pl

Puchar Polski: wysoka forma faworytów, tylko jedna niespodzianka

W większości wtorkowych meczów I rundy Pucharu Polski górą byli faworyci. Doszło do tylko jednej niespodzianki, a sprawiła ją Pogoń Siedlce. II-ligowiec wyeliminował występującą klasę wyżej Stal Mielec. Do przerwy nic nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie, bo prowadzili podopieczni Artura Skowronka. Druga połowa należała jednak do gospodarzy, którzy po golach Mateusza Bochnaka oraz Adama Mójty zwyciężyli 2:1. W pozostałych parach triumfowały zespoły wyżej notowane. Awans wywalczyły: Lech Poznań, Arka Gdynia, Wisła Płock, Stomil Olsztyn, Legia Warszawa, Odra Opole i Chrobry Głogów.