DSC_1687

Pogoń Siedlce rozpocznie zmagania w Pucharze Polski od I rundy, w której przyjdzie jej zmierzyć się ze Stalą Mielec.

Pogoniści mieli okazje dobrze poznać się ze Stalą w trakcie wspólnych występów w II lidze wschodniej i nieco później na zapleczu ekstraklasa. Przez długi czas można było mówić o patencie siedlczan na dwukrotnych mistrzów Polski. W pierwszych pięciu starciach siedlczanie zanotowali cztery zwycięstwa i remis. Udana passa MKP w meczach ze Stalą wygasła w połowie marca 2018 roku, kiedy Pogoń przegrała 1:2.

Stal zakończyła poprzedni sezon na ósmym miejscu w tabeli. Po zakończeniu udanej kampanii trener Zbigniew Smółka zdecydował się na skorzystanie z oferty ekstraklasowej Arki Gdynia. Do Mielca na jego miejsce przybył Artur Skowronek, który miał okazję rywalizować z Pogonią zajmując miejsce trenera na ławce Wigier Suwałki.

W kadrze Pogoni jest dwóch piłkarzy, którzy w sezonie 2017-18 występowali w Stali. Są nimi: Piotr Marciniec i Szymon Przystalski. Po drugiej stronie barykady znajdą się Marcel Gąsior oraz Grzegorz Tomasiewicz. Filigranowy pomocnik w barwach Pogoni rozegrał 65 spotkań ligowych, w których zdobył 10 bramek. Na uznanie kibiców zapracował walecznością i skutecznością w aspekcie wykonywania jedenastek.

Arbitrem spotkania będzie Piotr Urban. Sędzia pochodzący z Siedlec należy do Wydziału Sędziowskiego Warszawa.

Początek wtorkowego meczu o 18:30.