26

Rywalem Pogoni w 10 kolejce będzie Elana Toruń.

Pogoniści jeszcze nigdy w historii nie grali z Elanowcami. Siedlczanie w poprzedniej kolejce od meczu z Resovią rozpoczęli swoisty trójbój z beniaminkami w głównych rolach. Po zwycięstwie/remisie/porażce z Pasami czas na starcie z Elaną. Tydzień później do Siedlec zawita Widzew Łódź.

Elana to jedna z rewelacji bieżącego sezonu. Podopieczni Rafała Góraka dołączyli do nowej dla siebie ligi bez zbędnych kompleksów. Drużyna z grodu Kopernika: ani razu nie przegrała u siebie, udowodniła, że można połączyć dobre wyniki z przyjemnym dla oka stylem oraz wykreowała nowe gwiazdy. Najwięcej dobrego dało się usłyszeć o Filipie Kozłowskim i Macieju Stefanowiczu. Ten pierwszy z czterema bramkami na koncie goni Adriana Paluchowskiego, zaś drugi w szybkim tempie zapracował na miano jednego z lepszych playmakerów w całej II lidze.

Trener Paweł Sikora ma prywatne rachunki do wyrównania z Elaną. W poprzednim sezonie dowodzona przez niego Pogoń II Szczecin przegrała dwukrotnie – 1:3 u siebie i 1:4 w Toruniu. Czy pokusi się o rewanż?

W przeszłości barwy Pogoni reprezentował Adam Dobosz. W kadrze Elany jest również Daniel Ciechański, jednak obecnie wraca do pełnej dyspozycji po przebytej kontuzji.

Arbitrem spotkania będzie Damian Kos z Gdańska, który jeszcze nie rozstrzygał w meczu z udziałem Pogoni.

Początek sobotniego meczu o 16:00. Transmisję wideo ze spotkania będzie można obejrzeć w systemie pay-per-view – LINK.

 

Pauza

Armin Pjetrović (czerwona kartka)