DSC_0502

Pogoń Siedlce – pomimo osłabień – wygrała 3:2 z Chojniczanką Chojnice!

Biało-niebiescy przystąpili do meczu z Chojniczanką poważnie osłabieni. Na ławce zabrakło Dariusza Banasika, a także wykartkowanych Damiana Świerblewskiego, Macieja Wichtowskiego i Dariusza Zjawińskiego. Na ich miejsce do jedenastki wskoczyli Michał Bajdur, Jarosław Ratajczak oraz Adrian Rybski.

Początek spotkania był spokojny. W 6 minucie groźny strzał z kilku metrów oddał Paweł Zawistowski, ale na jego linii znalazł się Mateusz Żytko. Po kwadransie gry Bajdur zacentrował z prawej flanki do Rybskiego, który nie zdołał oddać czystego uderzenia. W 19 minucie Chojniczanka objęła prowadzenie. Z lewego skrzydła centrował Maciej Górski, Rafał Misztal nie zdołał opanować piłki, z czego skwapliwie skorzystał Wojciech Lisowski, pakując ją do pustej bramki. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w ciekawe sytuacje. W 38 minucie Pogoniści doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym Bajdur, piłkę zgrywał Żytko, a o wykończenie zadbał Paluchowski. W 41 minucie Misztal dobrze interweniował po strzale Emila Drozdowicza z kąta. W ostatniej akcji pierwszej połowy Radosław Janukiewicz poradził sobie ze strzałem Daniela Chyły z głowy, ale dobitka Paluchowskiego ponownie okazała się niemożliwa do zastopowania. Do przerwy było 2:1 dla Pogoni.

Tuż po zmianie stron Paluchowski miał szansę na hat tricka, ale zabrakło mu centymetrów po wstrzeleniu piłki przez Bajdura. W 51 minucie skrzydłowy Pogoni uderzał na raty z rzutu wolnego, ale Janukiewicz był czujny. Chwilę później Chojniczanka postarała się o wyrównanie. Po centrze Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego celnie główkował Tomasz Boczek. W 56 minucie Chyła nie zdołał skutecznie zamknąć dośrodkowania Bajdura z rzutu wolnego. Chwilę później bliski szczęścia był Ratajczak, ale piłka po jego strzale minęła chojnicką bramkę. W 61 minucie ponownie dał znać o sobie kat Chojniczanki. W tę rolę wcielił się Paluchowski, który wykończył altruistyczne dogranie Dominika Kuna. W 73 i 74 minucie Pogoń miała opatrzność po swojej stronie. Najpierw Adam Ryczkowski nie zrobił użytku z bezpańskiej piłki w polu karnym gospodarzy, a następnie Dominik Jończy ostemplował poprzeczkę. W końcówce Pogoniści skutecznie się bronili i zanotowali pierwsze domowe zwycięstwo w 2018 roku!

W Pogoni zagrało trzech byłych piłkarzy Chojniczanki: Daniel Chyła, Rafał Misztal oraz Andrzej Rybski.

W sobotę 19 maja o 20:00 Pogoń zagra w Legnicy z Miedzią.

Nice 1 Liga

31 kolejka

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 38, 45+1, 61 – Wojciech Lisowski 19, Tomasz Boczek 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 11. Michał Bajdur (83, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 23. Piotr Mroziński), 18. Andrzej Rybski (69, 17. Przemysław Rodak), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 37. Dominik Jończy, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 87. Damian Piotrowski, 85. Hubert Wołąkiewicz (57, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 5. Paweł Zawistowski, 21. Emil Drozdowicz (78, 71. Sebastian Steblecki) – 11. Maciej Górski (69, 17. Tomasz Mikołajczak)

Żółte kartki: Grzegorz Tomasiewicz 23, Adrian Paluchowski 63, Jarosław Ratajczak 83 – Damian Piotrowski 36, Maciej Górski 44, Hubert Wołąkiewicz 56, Tomasz Boczek 63, Wojciech Lisowski 75, Dominik Jończy 79, Tomasz Mikołajczak 89

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)