28467654_1989164641124396_7474854382085865472_o

Wbrew arktycznej aurze doszło do rozegrania meczu 20 kolejki pomiędzy Pogonią a Zagłębiem. Siedlczanie – identycznie jak w Sosnowcu – przegrali 0:1 po bramce Szymona Lewickiego.

Trener Dariusz Banasik nie mógł skorzystać z Mateusza Żytki, który pauzował z powodu czterech żółtych kartek. Oficjalne debiuty w Pogoni zaliczyli: Meik Karwot, Przemysław Płacheta oraz Andrzej Rybski. Kibice biało-niebieskich czekali prawie 100 dni na wznowienie Nice 1 Ligi, więc dodatkowy kwadrans spowodowany problemami z oświetleniem nie ugasił ich zapału.

Zagłębiacy stworzyli zagrożenie pod siedlecką bramka już w 2 minucie. Tomasz Nowak nabił Szymona Lewickiego, ale na szczęście dla gospodarzy, futbolówka minęła bramkę. W 13 minucie szczęścia po strzale z dystansu szukał Konrad Wrzesiński, ale go nie znalazł. Po kwadransie celny strzał z głowy oddał Daniel Chyła, ale Dawid Kudła był dobrze ustawiony. W 21 minucie Rafał Misztal wykazał się czujnością po przypadkowym strzale Lewickiego. Drugi kwadrans pierwszej połowy był wyrównany i naznaczony deficytem spięć podbramkowych z obu stron. W 33 minucie kiks Płachety mógł zamienić się w asystę, jednak Grzegorzowi Tomasiewiczowi zabrakło precyzji. Kilka chwil później Arkadiusz Jędrych zaliczył kluczową interwencję po strzale Adriana Paluchowskiego. Do przerwy było 0:0.

Tuż po przerwie Płacheta niecelnie uderzył z rzutu wolnego z około 18 metrów. Odpowiedź Zagłębia była konkretna. W 52 minucie Nowak przelobował Misztala, odbita od poprzeczki piłka spadła pod nogi Lewickiego, który wpakował piłkę do pustej bramki. Przed upływem godziny gry mógł być remis, ale Paluchowski nie zdołał przerzucić piłki nad Kudłą po centrze aktywnego w przekroju całej drugiej połowy Dariusza Zjawińskiego. W 65 minucie napastnik Pogoni zmusił bramkarza Zagłębia do dużego wysiłku. Niestety, skończyło się tylko na rożnym. W końcówce spotkania Zjawa kilkukrotnie centrował z prawej strony, bez wymiernego efektu. W doliczonym czasie gry Michał Bajdur umieścił piłkę w bramce gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Pogoń zaczęła ligowy rok od porażki 0:1 z Zagłębiem.

Trener Banasik w przeszłości pracował w Zagłębiu. W Sosnowcu grali również Michał Bajdur oraz Adrian Paluchowski. Z kolei w kadrze klubu znad Brynicy zaprezentowali się ekspogoniści: Arkadiusz Jędrych, Rafał Makowski (cały mecz na ławce) i Konrad Wrzesiński.

W sobotę 10 marca o 16:00 Pogoń zagra w Suwałkach z Wigrami.