DSC_0180

Pogoniści w ramach 15 kolejki IV ligi mazowieckiej pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Bug Wyszków 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Dominik Barciak (dwa trafienia) i Piotr Goś.

Trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji m.in. powracającego do zdrowia po kontuzji Krystiana Stępniowskiego oraz Cezarego Demianiuka. Drużynę wspomogli również młodzieżowcy z pierwszej drużyny.

Mecz rozgrywany był na nie najlepszym boisku z powodu obfitych opadów. Grząska murawa nie pozwalała na rozgrywanie piłki po ziemi, dlatego oba zespoły skupiły się na długich podaniach do przodu. Lepiej z tym radzili sobie biało-niebiescy, którzy w 32 minucie objęli prowadzenie. Piłkę na 25 metrze otrzymał Dominik Barciak i uderzając bez przyjęcia wpakował futbolówkę do siatki. Sześć minut później indywidualną akcją na skrzydle popisał się Piotr Goś, zszedł z piłką do środka i zdobył gola na 2:0. Trzeciego gola w drugiej części gry zdobył ponownie Barciak wykorzystując dogranie wzdłuż bramki Cezarego Demianiuka.

Meczem z Bugiem siedlczanie zakończyli rundę jesienną. Pogoniści trenować będą jednak do końca listopada. Prawdopodobnie przed zimową przerwą rozegrają jeszcze jeden sparing.